SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Przegląd tygodnia Sygnalisty” za rubrykę Mazurka i Zalewskiego w „Sieci”

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” (Wydawnictwo Fratria) zamiast rubryki „Z życia koalicji, z życia opozycji” Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego, czytelnicy znajdą „Przegląd tygodnia Sygnalisty”- krótkie notki, podsumowujące wydarzenia polityczne ubiegłego tygodnia.

Article

Pod koniec czerwca br. Robert Mazurek i Igor Zalewski zakończyli trwającą ponad 5 lat współpracę z „Sieci” (Fratria). Wraz z nowym wydaniem tygodnika, które ukazało się na rynku 2 lipca br., czytelnicy mogą przeczytać zamiast „Z życia koalicji, z życia opozycji”, „Przegląd tygodnia Sygnalisty”. Rubryka składa się z krótkich notek, podsumowujących wydarzenia polityczne mijającego tygodnia.

Pożegnanie z Mazurkiem i Zalewskim

Robert Mazurek, oprócz redagowania „Z życia opozycji…” do każdego wydania „Sieci” pisał także dwa inne artykuły: tekst poświęcony tematyce winiarskiej oraz felieton.

Dziennikarze na łamach „Sieci” (wcześniej „W Sieci”), prowadzili rubrykę przez blisko pięć lat. W sumie jednak redagowali ją przez ponad 20 lat - w prześmiewczy sposób komentowali bieżące wydarzenia w polskiej polityce najpierw w piśmie „Nowe Państwo”, a od 2002 roku na łamach „Wprost”. Potem publikowano ją w „Fakcie”.

 - Robimy to 20 lat i zdecydowaliśmy, że wystarczy - stwierdził Igor Zalewski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Michał Karnowski członek zarządu Fratrii ds. wydawniczych, wieści o rozstaniu z Mazurkiem i Zalewskim skomentował faktem braku zgody autorów na obniżkę honorarium za tworzenie rubryki. - Doszliśmy do sytuacji, w którym ta szacowna rubryka stanowiła 1/5 budżetu tygodnika. O taaakie pieniądze trudno już jednak w prasie - mówił Karnowski.

Mazurek miał pisać do „Tygodnika TVP”

Robert Mazurek miał pisać felietony do serwisu Tygodnik.tvp.pl. Propozycję miało mu złożyć kierownictwo witryny, pierwszy felieton Roberta Mazurka dla Tygodnik.tvp.pl miał ukazać się w ostatni piątek. Ostatecznie jednak na współpracę nie zgodziły się władze Telewizji Polskiej. Jako powód podano fakt, że dziennikarz w swoich tekstach w „Sieci” krytykował TVP, określając ją mianem „TV Paździerz”.

 - Zaprosili mnie ludzie, którym ufam, więc ofertę przyjąłem. Później „najwyższe władze” wystawiły ich do wiatru - skomentował Mazurek.

W piątek wieczorem opublikowano nowe wydanie serwisu. Nie ma w nim felietonu Roberta Mazurka.

Jan Pospieszalski przeniósł się z felietonami z „Do Rzeczy” do „Sieci”

W nowym numerze tygodnika „Sieci” (Fratria) jako jego felietonista zadebiutował z kolei Jan Pospieszalski. Poprzednio przez trzy lata pisał felietony do „Do Rzeczy” z cyklu „Kontra/basem” dotyczące przede wszystkim tematyki muzycznej. Z tygodnikiem rozstał się w marcu br. Pospieszalski od wiosny 2016 roku prowadzi w TVP1 program „Warto rozmawiać”. W latach 2004-2011 ten cykl był już emitowany (kolejno w TVP1 i TVP2), natomiast w latach 2011-2015 dziennikarz był gospodarzem programu „Jan Pospieszalski. Bliżej” w TVP Info.

Według danych ZKDP w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wyniosła 45 869 egz., po spadku o 32,4 proc. w skali roku.

Dołącz do dyskusji: „Przegląd tygodnia Sygnalisty” za rubrykę Mazurka i Zalewskiego w „Sieci”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zawiedziony
Fatalna zmiana! Mazurek i Zalewski poza dawką szydery dostarczali też mnóstwo ciekawych plotek, które przekazywali im politycy. No i walili we wszystkich. U tego beznadziejnego Sygnalisty natomiast połowa tekstu to dostępne publicznie informacje, okraszone "komentarzem". Już 2 strony są zmarnowane na Łosiewicz, która działa podobnie "kpiąc" z tego co przeczytała w jakimś tabloidzie, więc teraz będą 4 - czysta odtwórczość. Jakby jeszcze było mało, to wątpię aby Sygnalista choć troszkę ośmielił się zakpić z Biereckiego albo Ziobrystów, no i oczywiście ze SKOK-ów ;)
odpowiedź
User
Pedro
Jak dla mnie nic się strasznego nie stało. Docinki Sygnalisty są równie ostre dla obu stron więc nie ma za czym płakać:)
odpowiedź