SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przemysław Sypniewski prezesem Poczty Polskiej, Iwona Ziomek w zarządzie

Rada nadzorcza Poczty Polskiej powołała Przemysława Sypniewskiego na stanowisko prezesa zarządu oraz Iwoną Ziomek na stanowisko członka zarządu spółki.

fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk Article

Przemysław Sypniewski obejmie stanowisko prezesa zarządu Poczty Polskiej 21 czerwca br. Ma 48 lat, jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i stypendystą Uniwersytetu Alberta Ludwika we Fryburgu Bryzgowijskim w Niemczech.

Pod koniec lat 90-ych Sypniewski był wicedyrektorem biura w Poczcie Polskiej, a w latach 2005-2008 członkiem Rady Poczty dwóch kadencji - w obu pełnił funkcję sekretarza rady. Później był biegłym Najwyższej Izby Kontroli ds. rynku pocztowego i regulacji pocztowych, a także ekspertem sejmowej komisji ds. tworzenia prawa pocztowego i implementacji dyrektyw pocztowych Unii Europejskiej. Jest założycielem i pierwszym prezesem Instytutu Pocztowego, stowarzyszenia obywateli zajmującego się rynkiem pocztowym.

Poczta Polska nie miała prezesa od stycznia br., kiedy nowo powołana rada nadzorcza spółki odwołała dotychczasowego prezesa zarządu PP Jerzego Jóźkowiaka. Jednocześnie rada delegowała do pełnienia funkcji prezesa zarządu Marka Chibowskiego, ówczesnego wiceprzewodniczącego rady nadzorczej spółki.

W środę Chibowski zrezygnował z funkcji p.o. prezesa zarządu i jednocześnie powrócił na stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Poczty Polskiej.

Oprócz prezesa PP rada nadzorcza spółki powołała nowego członka zarządu - Iwonę Ziomek.

Iwona Ziomek, która funkcję członka zarządu obejmie 20 czerwca br., jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe o kierunku marketing i zarządzanie w przedsiębiorstwach łączności na Uniwersytecie Szczecińskim, zarządzanie personelem na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz podyplomowe studia menedżerskie dla kadry kierowniczej Poczty Polskiej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Gdańsku.

Z Poczta Polską jest związana od 1995 r. Pracowała zarówno na stanowiskach specjalistycznych, jak i kierowniczych w różnych jednostkach organizacyjnych spółki. Ostatnio była zatrudniona w pionie operacji logistycznych – WER Rudna Mała na stanowisku specjalisty.

Dołącz do dyskusji: Przemysław Sypniewski prezesem Poczty Polskiej, Iwona Ziomek w zarządzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl