SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przewodniczący EBU w TVP

28 września przebywał w Telewizji Polskiej Arne Wessberg - przewodniczący Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Była to jego pierwsza wizyta w TVP w czasie której spotkał się z Janem Dworakiem - prezesem,  Piotrem Gawłem - członkiem Zarządu ds. marketingu i reklamy, Piotrem Fajksem - dyrektorem Biura Współpracy Międzynarodowej i Handlu.

Przewodniczący EBU w czasie spotkania z dziennikarzami i osobami współpracującymi z EBU podkreślił ważną rolę tej organizacji dla ładu medialnego na Starym Kontynencie. EBU reprezentuje nadawców publicznych m.in. wobec Unii Europejskiej i  Rady Europy. Odgrywa też ważną rolę we współpracy między członkami.

- Mimo, że każdego roku przybywa w Europie ok. 300 kanałów telewizyjnych nadawcy publiczni nadal odgrywają bardzo ważną rolę - powiedział Arne Wessberg. Wynika to m.in. z tradycji, profesjonalizmu oraz związków z kulturą i problemami mieszkańców danego kraju.

Zebrani pytali przewodniczącego m.in. o sprawy dotyczące perspektyw zakupu praw do transmisji imprez sportowych. Arne Wessberg podkreślił, że strategia negocjacyjna uzależniona jest w dużym stopniu m.in.  od możliwości finansowych telewizji publicznych. Dziś już wiadomo, że EBU będzie miała prawa do pokazywania Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2010 roku i Igrzysk Olimpijskich do 2012 roku. Na korzystnych warunkach udało się też nabyć prawa do pokazywania zawodów lekkoatletycznych w latach 2005 - 2009.

W trakcie spotkania poruszano również sprawy dotyczącego cyfryzacji procesu nadawania, perspektyw wdrażania telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV), a także roboczych kontaktów TVP z EBU.

Przewodniczący EBU wcześniej zwiedził siedzibę TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przewodniczący EBU w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl