SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

10,6 mln widzów przywitało Nowy Rok z dużymi imprezami sylwestrowymi w telewizji

Średnia widownia wszystkich stacji transmitujących sylwestrowe imprezy między godz. 23.57 ostatniego dnia ub.r. a 0.04 pierwszego dnia br. wyniosła 10,59 mln osób. Zdecydowanie najwięcej, bo 6,08 mln osób śledziło w tym czasie TVP2 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Scena „Sylwestra marzeń z Dwójką” w 2019 r.; fot. Michał KurdupskiArticle

W kulminacyjnych godzinach, czyli między godz. 23.57 w sylwestra a 0.04 w Nowy Rok najwięcej widzów miała impreza sylwestrowa Telewizji Polskiej, którą na antenie Dwójki oglądało średnio 6,08 mln osób - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

14 tys. widzów oglądało „Sylwester z Dwójką” na antenie TVP Polonia. Dodatkowe 155 tys. oglądających miała w tym czasie Jedynka, która również w okolicy północy transmitowała imprezę.

Łączna widownia Dwójki, Jedynki i TVP Polonia wyniosła 6,25 mln widzów.

Z kanałami Telewizji Polsat transmitującymi „Sylwestrową moc przebojów” nowy rok przywitało łącznie 2,30 mln widzów (z czego 2,07 mln w Polsacie, 147 tys. w Polsacie 2 i 84 tys. w Polsacie News).

Średnia widownia TVN transmitującego koncert „Warszawa - Stolica Sylwestra 2018” wyniosła 2,04 mln widzów.

Łączna widownia wszystkich stacji pokazujących duże imprezy sylwestrowe wyniosła 10,59 mln osób. Ich udział w rynku wyniósł 81,50 proc.

Dla porównania rok temu nowy rok z imprezą TVP (transmisja również w TVP2, TVP1 i TVP Polonia) witało 6,24 mln widzów, Polsatu (Polsat, Polsat News i Polsat 2) - 2,70 mln, a TVN - 1,65 mln osób.

Spośród wszystkich imprez sylwestrowych największym zainteresowaniem cieszył się „Sylwester z Dwójką” zorganizowany przez Telewizję Polską i miasto Zakopane. Ponad 5-godzinne widowisko na antenie TVP2 śledziło 5,51 mln osób. Dodatkowe 123 tys. widzów śledziło wydarzenie pokazywane od godz. 21.00 w TVP Polonia (tych danych nie należy sumować, gdyż godziny nadawania audycji na obu stacjach nie pokrywają się).

Względem poprzedniego roku impreza Dwójki zyskała 810 tys. widzów - wówczas śledziło ją 4,69 mln osób.

Zorganizowaną przez Telewizję Polsat w Katowicach „Sylwestrową moc przebojów” oglądało 1,98 mln widzów w Polsacie, 166 tys. w Polsacie 2 i 148 tys. w Polsacie News (rok temu było to odpowiednio 2,24 mln widzów w Polsacie, 221 tys. w Polsacie 2, 110 tys. w Polsacie News i 73 tys. w Polsacie News 2, a więc impreza ta zanotowała znaczący spadek oglądalności).

Koncert TVN „Warszawa - Stolica Sylwestra 2018” zorganizowany w Warszawie, którego widownia na głównej antenie wyniosła 1,47 mln osób. Rok temu widowisko miało niemal identyczne wyniki.

Z danych telemetrycznych wynika, że Polacy 31 grudnia ub.r. spędzili przed telewizorem średnio 5 godz. i 30 min (rok wcześniej 6 godz. i 10 min), zaś 1 stycznia br. - 6 godz. i 8 min (6 godz. i 7 min).

Dołącz do dyskusji: 10,6 mln widzów przywitało Nowy Rok z dużymi imprezami sylwestrowymi w telewizji

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
reszta normalna, tylko polsat głupi jak zawsze
Cały czas mnie zaskakuje niewyobrażalny poziom głupoty i zachłanności Grupy Polsat. Ich "Sylwestrowa moc przebojów" emitowali nawet na swojej nudnej i durnej stacji informacyjnej Polsat News - trzeba było jeszcze na swoich stacjach sportowych emitować. Dlaczego tego nie zrobiliście zwiększylibyście jeszcze bardziej poziom swojej głupoty i zachłanności nadając swoje głupoty z masą reklam. "Sylwester marzeń z Dwójką" jest do zrozumienia że był też emitowany TVP Polonia - jest to w porządku, TVN też chociaż ich "Warszawa - Stolica Sylwestra 2018" była beznadziejna emitowana była tylko na głównej stacji TVN (...) tylko Polsat jest tak głupi i zachłanny wciskając na siłę swoje głupoty i myśląc że ktoś to będzie bardziej oglądał...
odpowiedź
User
Franek44d
TVP1 wiadomości ciągle tydzień się chwalą oglądalność normalnie nuda chyba widzowie playbacku oglądali wstyd za taką kasę dać dużo i playbacku nuda nuda za rok opadnie oglądalność to samo TVP
odpowiedź
User
Grzegorz32f
Tego debila Niemiec wiadomości TVP1 nie pokazują wstydzi się czy co niech przeprosi TVN jak taki mądry jest
odpowiedź