SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTC utrzymała prowadzenie na rynku

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci komórkowej Era, zwiększył w ubiegłym roku liczbę klientów o 28,9 proc. do 4,87 mln, jednak przychody firmy rosły znacznie wolniej - o 13,5 proc.

- Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. (PTC), operator sieci Era, informuje w raportach za IV kwartał ub. roku i cały 2002 rok o swojej pozycji na krajowym rynku telefonii komórkowej. Wyniki potwierdzają trafność realizowanej przez zarząd Spółki strategii zrównoważonego rozwoju, która zapewnia szybki wzrost liczby abonentów i użytkowników, uruchamianie najnowocześniejszych w Polsce usług i jednocześnie osiąganie rezultatów przynoszących uznanie rynków finansowych, jakimi nie może się poszczycić żaden inny polski operator komórkowy. Udział PTC w polskim rynku telefonii bezprzewodowej kształtował się na koniec ubiegłego roku na poziomie 35,0%, a w segmencie klientów abonamentowych - na poziomie 38,8%. Udział pod względem przychodów wyniósł 37,3%. Na koniec 2002 roku, liczba abonentów i użytkowników sieci Era wynosiła 4,87 milionów, co daje wzrost liczby klientów o 28,9% w porównaniu z 2001r. - czytamy w komunikacie spólki.

Całkowite przychody za 2002 rok wzrosły o 13,5% w stosunku do roku poprzedniego i wyniosły 4.929,8 mln zł. Wzrosła także wartość wskaźnika EBIDTA i osiągnęła 41,8% (38,7% w 2001). Zysk brutto wzrósł o 25,3%; na podkreślenie zasługuje wzrost ARPU wśród abonentów sieci.

Zdecydowanie zmniejszyło się zadłużenie całkowite PTC, które na koniec grudnia 2002 roku wyniosło 4.162,9 mln zł. Oznacza to spłatę blisko 1 miliarda zł długu.

Hasło przewodnie firmy: "Możesz więcej", znalazło potwierdzenie w konsekwentnym uruchamianiu najbardziej przyjaznych i oczekiwanych usług. Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator w Polsce, wprowadziła 1-sekundowe naliczanie kosztów rozmów, błyskawicznie zdobywające popularność multimedialne wiadomości MMS wraz z video MMS oraz najszerszą w Polsce ofertę serwisów informacyjnych i rozrywkowych - Era Omnix. Dynamicznie rozwijała nowoczesne usługi wykorzystujące technologię GPRS, również w najszerszej ofercie roamingu. Odbiorcy instytucjonalni otrzymali więcej możliwości dostępu do mobilnych aplikacji biznesowych. Również użytkownicy systemu pre-paid (Era Tak Tak) mają znacznie większy dostęp do najnowocześniejszych usług w kraju i zagranicą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PTC utrzymała prowadzenie na rynku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl