SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek.pl dominuje wśród serwisów plotkarskich. Plotek przed WP Gwiazdy, a Pomponik przed Plejadą

Wśród serwisów o tematyce show-biznesowej zdecydowanym liderem jest Pudelek.pl, dominujący pod względem liczby odsłon i czasu spędzanego przez internautów. W czerwcu Plotek.pl miał więcej użytkowników od WP Gwiazdy, a Pomponik.pl wyprzedzał Plejadę.pl.

Article

W czerwcu br. Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) odwiedziło 4,97 mln realnych użytkowników, czyli 17,75 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali na stronie 152,52 mln odsłon, a każdy korzystał z niej średnio przez godzinę, 15 minut i 5 sekund - pokazują dane z badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Pudelek.pl jest liderem wśród serwisów show-biznesowym we wszystkich tych statystykach. Największą przewagę ma w liczbie odsłon (trzy kolejne witryny zanotowały ich łącznie 149 mln, czyli mniej od Pudelka) oraz przeciętnym czasie korzystania przez internautów (żadna z pozostałych witryn nie przekroczyła pod tym względem 15 minut).

Po ponad 4 mln użytkowników miały też trzy inne serwisy. Plotek.pl (Agora) zanotował 4,74 mln odwiedzających i 53,46 mln odsłon, Gwiazdy.wp.pl (Grupa Wirtualna Polska) - 4,49 mln użytkowników i 48,09 mln odsłon, a Pomponik.pl (Grupa Interia.pl) - 4,29 mln użytkowników i 47,41 mln odsłon. W pierwszej z tych witryn przeciętny internauta spędził 12 minut i 5 sekund, w drugiej 14 minut i 14 sekund, a w trzeciej 14 minut i 36 sekund.

Na Plejada.pl (Grupa Ringier Axel Springer Polska) 3,62 mln internautów wykonało 20,51 mln odsłon oraz korzystało średnio przez 5 minut i 25 sekund. Jastrzabpost.pl zanotował 1,03 mln użytkowników, 6,51 mln odsłon oraz 5 minut i 9 sekund przeciętnego czasu korzystania, natomiast Kozaczek.pl (Marquard Media Polska) przy 605,8 tys. odwiedzających miał 8,36 mln odsłon oraz 11 minut i 8 sekund średniego czasu korzystania.

W dziale Hotplota na Eska.pl przeciętny odwiedzający spędził tylko 2 minuty i 7 sekund, a na Pudelekx.pl (Grupa Wirtualna Polska) - 2 minuty i 13 sekund.

Z powodu zmian wprowadzonych niedawno w badaniu Gemius/PBI nie jest rekomendowane porównywanie tegorocznych statystyk z tymi sprzed roku. Dlatego nie podajemy wyników z czerwca ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl dominuje wśród serwisów plotkarskich. Plotek przed WP Gwiazdy, a Pomponik przed Plejadą

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Obgadywanie, pomawianie i oczernianie. Ważne aby się klikało. Ot cała filozofia wirtualnej polski.
8 2
odpowiedź
User
Bęben
Rozumiem, że Gemius mówi, żeby nie porównywać. Ale czy to znaczy, że dziennikarz nie może tego zrobić? Dajecie się rozgrywać jak dzieci :(
0 0
odpowiedź
User
ExCzytelnik
Szkoda tylko, że Pudla nie da się już czytać. Kiedyś był to ironiczny serwis kapiący z celebrytów - dziś serwis jak każdy inny z tekstami rodem Życia na gorąco. Dużo patoli, żeby napić sobie kliki, w co drugim artykule TYLKO U NAS, jakieś śmieszne niusy o 3 ligowych gwiazdkach. Ale czego się spodziewać po ludziach, którzy sprzedadzą się za flaszkę Aperolu :)
5 3
odpowiedź
User
statystycznym okiem
czyli jak wynika z tabeli, Pudel wygrywa głównie czasem przebywania na stronie. Szkoda, kiedyś to był ironiczny serwis z pazurem, teraz odklepywanie newsów z instagrama i coraz rzadziej poważne tematy społeczne. Łatwo zaorać dobry produkt, trudno potem go odbudować, prawa, państwo z WP?
2 3
odpowiedź
User
muzyk.antek
pudel ma spore problemy wizerunkowe w branży - jeśli ktoś w tym siedzi, wie, o czym mówię. Info roznosi się nie tylko po showbiznesie, ale po całej Warszawie, że w zespole nie jest dobrze. Pojawiają się oskarżenia o łapówki i pozew od najsłynneijszej gwiazdy w tym kraju - wszystko jest do wyszukania w sieci
3 3
odpowiedź