SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pudelek.pl dominuje wśród serwisów plotkarskich. Plotek przed WP Gwiazdy, a Pomponik przed Plejadą

Wśród serwisów o tematyce show-biznesowej zdecydowanym liderem jest Pudelek.pl, dominujący pod względem liczby odsłon i czasu spędzanego przez internautów. W czerwcu Plotek.pl miał więcej użytkowników od WP Gwiazdy, a Pomponik.pl wyprzedzał Plejadę.pl.

W czerwcu br. Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) odwiedziło 4,97 mln realnych użytkowników, czyli 17,75 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali na stronie 152,52 mln odsłon, a każdy korzystał z niej średnio przez godzinę, 15 minut i 5 sekund - pokazują dane z badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Pudelek.pl jest liderem wśród serwisów show-biznesowym we wszystkich tych statystykach. Największą przewagę ma w liczbie odsłon (trzy kolejne witryny zanotowały ich łącznie 149 mln, czyli mniej od Pudelka) oraz przeciętnym czasie korzystania przez internautów (żadna z pozostałych witryn nie przekroczyła pod tym względem 15 minut).

Po ponad 4 mln użytkowników miały też trzy inne serwisy. Plotek.pl (Agora) zanotował 4,74 mln odwiedzających i 53,46 mln odsłon, Gwiazdy.wp.pl (Grupa Wirtualna Polska) - 4,49 mln użytkowników i 48,09 mln odsłon, a Pomponik.pl (Grupa Interia.pl) - 4,29 mln użytkowników i 47,41 mln odsłon. W pierwszej z tych witryn przeciętny internauta spędził 12 minut i 5 sekund, w drugiej 14 minut i 14 sekund, a w trzeciej 14 minut i 36 sekund.

Na Plejada.pl (Grupa Ringier Axel Springer Polska) 3,62 mln internautów wykonało 20,51 mln odsłon oraz korzystało średnio przez 5 minut i 25 sekund. Jastrzabpost.pl zanotował 1,03 mln użytkowników, 6,51 mln odsłon oraz 5 minut i 9 sekund przeciętnego czasu korzystania, natomiast Kozaczek.pl (Marquard Media Polska) przy 605,8 tys. odwiedzających miał 8,36 mln odsłon oraz 11 minut i 8 sekund średniego czasu korzystania.

W dziale Hotplota na Eska.pl przeciętny odwiedzający spędził tylko 2 minuty i 7 sekund, a na Pudelekx.pl (Grupa Wirtualna Polska) - 2 minuty i 13 sekund.

Z powodu zmian wprowadzonych niedawno w badaniu Gemius/PBI nie jest rekomendowane porównywanie tegorocznych statystyk z tymi sprzed roku. Dlatego nie podajemy wyników z czerwca ub.r.

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl dominuje wśród serwisów plotkarskich. Plotek przed WP Gwiazdy, a Pomponik przed Plejadą

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Obgadywanie, pomawianie i oczernianie. Ważne aby się klikało. Ot cała filozofia wirtualnej polski.
odpowiedź
User
Bęben
Rozumiem, że Gemius mówi, żeby nie porównywać. Ale czy to znaczy, że dziennikarz nie może tego zrobić? Dajecie się rozgrywać jak dzieci :(
odpowiedź
User
ExCzytelnik
Szkoda tylko, że Pudla nie da się już czytać. Kiedyś był to ironiczny serwis kapiący z celebrytów - dziś serwis jak każdy inny z tekstami rodem Życia na gorąco. Dużo patoli, żeby napić sobie kliki, w co drugim artykule TYLKO U NAS, jakieś śmieszne niusy o 3 ligowych gwiazdkach. Ale czego się spodziewać po ludziach, którzy sprzedadzą się za flaszkę Aperolu :)
odpowiedź