SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek przeprasza Aleksandrę Rosiak za artykuły o jej życiu prywatnym

Portal Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) w poniedziałek opublikował przeprosiny dla Aleksandry Rosiak, dziennikarki Telewizji Polskiej. Chodziło o publikacje dotyczące jej życia prywatnego. Serwis przeprosił za naruszenie dobrego imienia, czci i godności osobistej prezenterki.

Aleksandra Rosiak, fot. TVP Article

W marcu 2018 roku plotkarskie media rozpisywały się na temat życia prywatnego Aleksandry Rosiak i m.in. cytowały słowa żony mężczyzny z którym miała być związana prezenterka, sugerując, że rzekomo przyczyniła się ona do rozbicia ich małżeństwa. O sprawie pisał m.in. Jastrząb Post, Super Express oraz Pudelek.

Prezenterka wytoczyła proces ostatniemu z wspomnianych mediów. Ostatecznie wydawca Pudelka, Grupa Wirtualna Polska przegrała sprawę.
„Przepraszamy Panią Aleksandrę Rosiak za naruszenie jej dóbr osobistych, w szczególności prawa do prywatności, dobrego imienia, czci i godności osobistej poprzez rozpowszechnianie krzywdzących opinii i nieprawdziwych informacji na jej temat na stronie internetowej pudelek.pl. Wydawca Pudelek” – czytamy w poniedziałkowym wydaniu serwisu.

Z naszych informacji wynika, że zgodnie z postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie przeprosiny mają być wyświetlane na stronie przez 7 dni (do 25 czerwca do północy). Sąd postanowił także o zadośćuczynieniu w łącznej kwocie 35 tys zł, w stosunku do Aleksandry Rosiak- Solarskiej oraz na rzecz Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu.

Wieloletnia dziennikarka Telewizji Polskiej

Aleksandra Rosiak po raz pierwszy prowadziła „Pytanie na śniadanie” w 2016 roku. Później w marcu 2018 roku zastąpiła Joannę Racewicz, którą odsunięto od prowadzenia programu po tym, jak stwierdzono, że „wykorzystała markę >>Pytanie na śniadanie<< do promocji produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych”. Dziennikarka zdecydowała się później odejść ze stacji, a obecnie można ją oglądać w Polsat News.

Aleksandra Rosiak jest związana z Telewizją Polską od 2004 roku. Początkowo pracowała w TVP Wrocław, prowadziła polsko-niemiecki magazyn „Kowalski i Schmidt”, współprowadziła program „Poranek Info” w TVP Info oraz boczne wydania „Wiadomości” TVP1. W latach 2008-2009 była gospodynią "Kawy czy herbaty?" w Jedynce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pudelek przeprasza Aleksandrę Rosiak za artykuły o jej życiu prywatnym

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tentyp
miał pudel dobrych prawników, to latami się migał, przyoszczędził i Machale zachciało się chwalić że to część WP, to przeprosiny za przeprosinami :D I jakoś nowe "dyryktorki" nie pomogły
3 0
odpowiedź
User
Urloppa
Ryzyko zawodowe, inną rzeczą jest fakt, że serwis umiera. To nie jest już ten sam Pudełek co kiedyś. Tego nie da się czytać. Wie ktoś czy to celowe działanie?
7 0
odpowiedź
User
3xG
Uwaga, wprowadzam hasło 3xG. To nie o Internecie 3G, ale o nowym Pudelku: 1. G**no się znacie, panowie biznesmenowie, na rynku portali plotkarskich 2. G**no wciskacie wszystkim dookola, łącznie z pracownikami WP 3. G**no byście spod siebie zjedli, byle tylko robić dobrą minę do złej gry.
2 1
odpowiedź
User
hi hi
karma wraca, do Pudla wraca podwójnie. Co, nie pomagają świetne zmiany kadrowe?
4 0
odpowiedź