SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pudelek przeprasza na stronie głównej Emila Stępnia

Na stronie głównej serwisu plotkarskiego Pudelek.pl (Wirtualna Polska Media) przez 14 dni emitowane będą przeprosiny dla producenta filmowego i biznesmena Emila Stępnia. To wynik prawomocnego wyroku sądu w sprawie o naruszenie dóbr osobistych mężczyzny, prywatnie męża piosenkarki Doroty Rabczewskiej-Stępień.

Emil StępieńArticle

Na mocy prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie Wirtualna Polska Media, wydawca serwisu Pudelek.pl, musi przez 14 dni wyświetlać na stronie głównej planszę z przeprosinami za naruszenie dóbr osobistych Emila Stępnia.

W treści przeprosin wydawca precyzuje, że chodzi o "wielokrotne publikowanie na portalu www.pudelek.pl materiałów prasowych, zawierających treści znieważające, obraźliwe i poniżające" Emila Stępnia oraz "tolerowanie znieważających go komentarzy".

Sprawa dotyczy kilkunastu artykułów opublikowanych od 2017 roku, w których opisywano różne sfery wspólnego życia Emila Stępnia i Doroty „Dody” Rabczewskiej (obecnie Rabczewskiej-Stępień) - najpierw jako pary, potem jako małżeństwa.

W ubiegłym roku w sprawie zapadł nieprawomocny wyrok, w ramach którego sąd uznał racje Stępnia  nakazał Wirtualnej Polsce wypłatę 150 tys. zł zadośćuczynienia, usunięcie spornych wpisów, zakaz publikacji kolejnych oraz przeprosiny.

Przeprosiny wynikają z wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 30.06.2020 r., uwzględniającego w części apelację spółki Wirtualna Polska Media co do roszczeń uwzględnionych w wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z czerwca 2019r., w wyniku którego obniżono kwotę zadośćuczynienia ze 150 tys. do 100 tys. zł (powód w pozwie żądał 180 tys. zł).

Sąd w apelacji skrócił okres publikacji przeprosin z miesiąca do 14 dni, zmieniając też nieco ich formę. Oddalono również roszczenie w zakresie żądania usunięcia fotografii Stępnia użytych w publikacjach w serwisie Pudelek.

Według danych Gemius/PBI opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl serwis Pudelek.pl w maju br. odwiedziło 5,74 mln realnych użytkowników, czyli 20,7 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali w serwisie 145,14 mln odsłon, każdy średnio 25,3.

Dołącz do dyskusji: Pudelek przeprasza na stronie głównej Emila Stępnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl