SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek przeprasza na stronie głównej Emila Stępnia

Na stronie głównej serwisu plotkarskiego Pudelek.pl (Wirtualna Polska Media) przez 14 dni emitowane będą przeprosiny dla producenta filmowego i biznesmena Emila Stępnia. To wynik prawomocnego wyroku sądu w sprawie o naruszenie dóbr osobistych mężczyzny, prywatnie męża piosenkarki Doroty Rabczewskiej-Stępień.

Na mocy prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie Wirtualna Polska Media, wydawca serwisu Pudelek.pl, musi przez 14 dni wyświetlać na stronie głównej planszę z przeprosinami za naruszenie dóbr osobistych Emila Stępnia.

W treści przeprosin wydawca precyzuje, że chodzi o "wielokrotne publikowanie na portalu www.pudelek.pl materiałów prasowych, zawierających treści znieważające, obraźliwe i poniżające" Emila Stępnia oraz "tolerowanie znieważających go komentarzy".

Sprawa dotyczy kilkunastu artykułów opublikowanych od 2017 roku, w których opisywano różne sfery wspólnego życia Emila Stępnia i Doroty „Dody” Rabczewskiej (obecnie Rabczewskiej-Stępień) - najpierw jako pary, potem jako małżeństwa.

W ubiegłym roku w sprawie zapadł nieprawomocny wyrok, w ramach którego sąd uznał racje Stępnia  nakazał Wirtualnej Polsce wypłatę 150 tys. zł zadośćuczynienia, usunięcie spornych wpisów, zakaz publikacji kolejnych oraz przeprosiny.

Przeprosiny wynikają z wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 30.06.2020 r., uwzględniającego w części apelację spółki Wirtualna Polska Media co do roszczeń uwzględnionych w wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z czerwca 2019r., w wyniku którego obniżono kwotę zadośćuczynienia ze 150 tys. do 100 tys. zł (powód w pozwie żądał 180 tys. zł).

Sąd w apelacji skrócił okres publikacji przeprosin z miesiąca do 14 dni, zmieniając też nieco ich formę. Oddalono również roszczenie w zakresie żądania usunięcia fotografii Stępnia użytych w publikacjach w serwisie Pudelek.

Według danych Gemius/PBI opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl serwis Pudelek.pl w maju br. odwiedziło 5,74 mln realnych użytkowników, czyli 20,7 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali w serwisie 145,14 mln odsłon, każdy średnio 25,3.

Dołącz do dyskusji: Pudelek przeprasza na stronie głównej Emila Stępnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl