SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PWR Rzeczpospolita nie uznaje ponownego wyboru prezesa Presspubliki

Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" S.A. do którego należy 49 proc. udziałów w wydawnictwie Presspublica, nie uznaje nadal ponownego wyboru Trusa Velgaarda na prezes spółki. Zdaniem PWR "Rzeczpospolita" ostatnie nadzwyczajne zgromadzenia wspólników nie zostały prawidłowo zwołane.

PWR Rzeczpospolita nie uznaje ponownego wyboru prezesa Presspubliki

- Na Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników spółki Presspublica sp. z o.o. w dniu 4 czerwca br. nie przedłużono kadencji Prezesowi Zarządu Trulsowi Velgaard, który kierował spółką od objęcia większościowego pakietu udziałów przez fundusz Mecom we wrześniu 2006 roku. Następne rzekome "Nadzwyczajne Zgromadzenia Wspólników" w dniach 24, 25 i 26 czerwca br. nie zostały zwołane prawidłowo i nie powinny podejmować prawomocnych uchwał - napisała w komunikacie PWR Rzeczpospolita.

W związku z komunikatem prasowym spółki Presspublica sp. z o.o. dotyczącym ponownego PWR S.A. - po otrzymaniu dokumentacji z Presspublica sp. z o.o. po analizie sytuacji prawnej - podejmie działania prowadzące do respektowania praw wspólnika w spółce Presspublica sp. z o.o. - głosi oświadczenie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PWR Rzeczpospolita nie uznaje ponownego wyboru prezesa Presspubliki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl