SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych chce jednoosobowego zarządu Polskiej Agencji Prasowej

Przewodniczący Krzysztof Czabański podczas środowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych zawnioskował o dokonanie zmian w zarządzie Polskiej Agencji Prasowej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W efekcie podjęto jednak decyzję o przeniesieniu dyskusji na ten temat na kolejne posiedzenie Rady.
 

Artur Dmochowski, Foto: Paweł Supernak / PAPArticle

Rada Mediów Narodowych zebrała się na posiedzeniu w środę, 21 września br., aby wybrać kandydatów do rozmów indywidualnych w ramach konkursu na prezesa zarządu TVP. RMN po ocenie merytorycznej kandydatów do ostatniego etapu konkursu na prezesa Telewizji Polskiej zakwalifikowała obecnego prezesa TVP Jacka Kurskiego, Agnieszkę Romaszewską-Guzy, Krzysztofa Skowrońskiego i Bogdana Czajkowskiego.

W porządku obrad pojawiła się jednak także kwestia zmian w zarządzie Polskiej Agencji Prasowej. Mimo że pierwotnie Rada miała omówić tylko sytuację w agencji oraz zająć się kwestią poprawek do jej statutu, to na sam koniec posiedzenia przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zaproponował, aby podjąć uchwałę o zmianach w zarządzie PAP.

- Zarząd Polskiej Agencji Prasowej miał kadencję do sierpnia br., łącznie z wybranym w kwietniu br. w konkursie Arturem Dmochowskim, który pełni funkcję prezesa zarządu PAP. Teraz trzeba odwołać zarząd stary i powołać nowy - jednoosobowy. Zgodnie ze statutem, na 3-letnią kadencję. Wiąże się to też z moim i większości Rady przekonaniem, że zarządy mediów publicznych powinny być jednoosobowe. I takie będziemy ustanawiać - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański.

Obecnie oprócz prezesa Artura Dmochowskiego w zarządzie PAP jako członkowie są Lidia Sobańska oraz Arkadiusz Szymanek.

Jak mówi Wirtualnemedia.pl członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun, wniosek złożony przez Krzysztofa Czabańskiego poparła Joanna Lichocka. - Lichocka podkreślała, że zarówno Sobańska, jak i Szymanek są osobami ze starej ekipy wspieranej przez Platformę Obywatelską i dlatego należy ich odwołać. Nie zgodziłem się z tą argumentacją, ponieważ nie powinno się podejmować decyzji personalnych w trybie nagłym bez wcześniejszego przedyskutowania. W tej sprawie doszło w Radzie do dość ostrej dyskusji. W efekcie członkini RMN Elżbieta Kruk zaproponowała, aby kwestię zmian w zarządzie PAP przesunąć na kolejne posiedzenie Rady. Uchwała w tej sprawie została przyjęta głosami Kruk, moim, Grzegorza Podżornego - mówi nam Juliusz Braun.

Artur Dmochowski jest prezesem zarządu Polskiej Agencji Prasowej od początku maja br., po wygraniu konkursu na to stanowisko.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych chce jednoosobowego zarządu Polskiej Agencji Prasowej

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gh
Skąd jeszcze w zarządzie PAP pozostały te kreatury? Wywalić na zbity pysk. Stawiać na ludzi kompetentnych, pracowitych i uczciwych. Sitwę PO-wską wypalać gorącym żelazem i wsadzać za przekręty do ciupy
odpowiedź
User
gość
Pisowska banda obsadza stołki jak leci, i jeszcze więcej ciemnoty chce ludziom wciskać.!!!
odpowiedź
User
Jotan
Jeden prezes
Jedna, IV PiS Rzesza
Jeden, lepszy sort Polaków
odpowiedź