SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będą zmiany w radach nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Wrocław

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Radia Olsztyn. Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Leszek Sobański zachowa stanowisko. Dojdzie jednak do zmian w radach nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Wrocław.

Sobański kieruje Radiem Olsztyn od 2016 roku. Niedawno informowaliśmy, że skończyła mu się kadencja i wygasa mandat na dalsze kierowanie rozgłośnią regionalną Polskiego Radia. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański postanowił jednak zgłosić go na kolejną kadencję. Spokojny o stanowisko może być też Jacek Mrozek, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej stacji. Ponownie został zgłoszony do zasiadania w radzie.

Nowe nazwiska w radach nadzorczych

W radzie nadzorczej nie będzie zasiadał jej dotychczasowy sekretarz Jacek Drelich, szef Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynku. Przewodniczący RMN zgłosił na jego miejsce Marcina Poczobutta, radcę prawnego z Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

W Radiu Wrocław kadencję skończyli Zbigniew Leszko (przewodniczący rady nadzorczej) i Małgorzata Juzyszyn (wiceprzewodnicząca rady nadzorczej). W radzie nadzorczej prawdopodobnie zastąpią ich: Katarzyna Doszczak-Fuławka, która od maja ub.r. zasiada w Radzie Programowej Radia Wrocław , a od stycznia ub.r. kieruje Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków oraz radca prawny Miłosz Materniak.

Podczas poprzednich posiedzeń opozycyjni członkowie RMN Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski domagali się przeprowadzenia konkursów na kluczowe stanowiska w rozgłośniach regionalnych i Polskim Radiu. Ich wnioski w tej sprawie jednak przepadały. RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice.

Niebawem RMN zajmie się obsadzeniem stanowisk szefów Radia Dla Ciebie, Radia Kielce, Radia PiK, Radia Białystok, Radia Opole i Radia Rzeszów, których kadencje również upłynęły. Na kolejnych posiedzeniach powinny zapaść decyzje co do obsady tych stanowisk. W połowie roku spodziewane jest z kolei wyłonienie władz Polskiego Radia. Obecnie jednoosobowy zarząd stanowi prezes Agnieszka Kamińska.

Dołącz do dyskusji: Będą zmiany w radach nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Wrocław

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Henry
Uczciwość to konkursy na równych zasadach a przede wszystkim oparte na przepisach - doświadczenie i wykształcenie, a nie ustawki jak motto prezes Polskiego Radia: życie jest za krótkie żeby czekać na swoją kolej. Efekt? Układy, kumoterstwo, patologia.
odpowiedź
User
Xyz
Czy nie lepiej jakby do tych rad wybierać dziennikarzy pod kątem doświadczenia radiowego niż kierowników gminnych ośrodków kultury z nadania partyjnego? Dlaczego wybierają bibliotekarkę, a nie radiowca?
Te rady wyglądają jak Towarzystwo Wzajemnej Adoracji stworzone tylko do pobierania kasy niż do merytorycznego doradztwa.
Zmiana rządu z PiS na PO nic tu nie da. Patologia wyborów partyjnych trwać będzie dalej.
odpowiedź
User
Dora
Kumoterstwo, cwaniactwo, tumanstwo. Dobrze, dobrze nikt już nie będzie słuchał mediów publicznych. Wystarczy przykład Kamińskiej. Pod jednoosobowym zarządem, słuchaczy co kot napłakał (ten co go podobno nie odwraca ogonem). 🤣
odpowiedź