SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Laskus i Kwieciński zamiast nowych członków KRRiT

We wtorek Rada Mediów Narodowych podejmie decyzje w sprawie następców Macieja Świrskiego i Agnieszki Glapiak w Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że kandydatami na te stanowiska są Tomasz Laskus i Wojciech Kwieciński.

Tomasz Laskus to współpracownik wicepremiera Piotra Glińskiego (fot. facebook.com/ProfesorGlinski) Article

16 września br. Sejm wybrał Macieja Świrskiego i Agnieszkę Glapiak do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Oboje byli kandydatami Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek Świrski został przewodniczącym KRRiT, a Glapiak jego zastępczynią. W związku z nowymi obowiązkami złożyli rezygnację z zasiadania w Radzie Nadzorczej PAP. Nowy szef KRRiT był jej przewodniczącym, wiceszefowa sekretarzem.

Kandydatami prokurent Polskiego Radia i współpracownik wicepremiera Piotra Glińskiego

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański do poniedziałku oczekiwał na kandydatury do Rady Nadzorczej PAP. Zgłosił się Paweł Wojciech Kwieciński, który jest prokurentem w Polskim Radiu, a także Tomasz Laskus, dyrektor biura ministra kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w 2018 roku był kandydatem PiS na stanowisko burmistrza Karczewa). RMN oceni te kandydatury we wtorek.  

Wybór członków Rady Nadzorczej PAP nie będzie jedynym tematem posiedzenia. Do przewodniczącego RMN specjalny list skierowali prezes Radia Kraków  Mariusz Bartkowicz oraz Łukasz Słoniowski, przewodniczący rady programowej. Apelują o rozważenie zawieszenia w prawach członka rady programowej Jakuba B. To polityk do momentu zawieszenia związany z Lewicą. Zaginął, a jak podały „Gazeta Krakowska” i portal tvp.info został oskarżony przez jedną z kobiet o gwałt. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że we wtorek RMN rozpatrzy list.

- W imieniu przewodniczącego Rady Programowej Radia Kraków Łukasza Słoniowskiego oraz własnym zwracam się do Pana Przewodniczącego o rozważenie zawieszenia w prawach członka Rady Programowej Radia Kraków – do czasu wyjaśnienia sprawy - pana Jakuba B. Wniosek nasz uzasadniamy informacjami, jakie pojawiły się dziś w przestrzeni publicznej, które dotyczą możliwości popełnienia przez Jakuba B. przestępstwa napaści seksualnej. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę Pana Przewodniczącego na fakt, że Klub Parlamentarny Lewicy podjął dziś, w obliczu tych informacji, decyzję o natychmiastowym zawieszeniu Jakuba B. w prawach członka partii - czytamy w piśmie.

Dołącz do dyskusji: Laskus i Kwieciński zamiast nowych członków KRRiT

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AR
Wielkie gratulacje dla Pana Pawła, pewnie za certyfikat - uprawnienia na koszt Polskiego Radia- brawo!
Pani Kurec, Pani Skrzyszewska, Pani Rzepkowskiej oraz Pani Kamińskie, zapłaciło Polskie Radio, za studia EMBA, ta sama uczelnia gdzie studia do Rad Nadzorczych ronił Paweł Kwieciński, Anna Czabańska i Magdalena Lenart - Zakrzewska.
Gratulacje za wydatki Państwowych pieniędzy.

AR
odpowiedź