SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych wybierze szefa Radia Olsztyn

We wtorek 8 lutego odbędzie się posiedzenie Rady Mediów Narodowych. Jej członkowie zajmą się wyborem prezesa Radia Olsztyn, członków rady nadzorczej tej rozgłośni i członków rady nadzorczej Radia Wrocław.

Krzysztof Czabański, Foto: Radio ZETArticle

Członkowie RMN otrzymali informację, że upłynęły kadencje i wygasają mandaty kierującego od 2016 roku Radiem Olsztyn Leszka Sobańskiego, przewodniczącego rady nadzorczej tej stacji Jacka Mrozka i sekretarza rady nadzorczej Jacka Drelicha. Analogiczna sytuacja ma miejsce w Radiu Wrocław, gdzie kadencję skończył Zbigniew Leszko (przewodniczący rady nadzorczej) i Małgorzata Juzyszyn (wiceprzewodnicząca rady nadzorczej).

Zobacz także: Rada Mediów Narodowych kontra Grzegorz Braun. Sprawa w sądzie za nazwanie Krzysztofa Czabańskiego "przestępcą"

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański czeka na kandydatury na te stanowiska do południa w poniedziałek. Podczas posiedzenia zapadną decyzje dotyczące szefa Radia Olsztyn i kształtu władz tej spółki. Zostaną też wybrani członkowie rad nadzorczych rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

Bez zmian w rozgłośniach regionalnych

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice.

Niedawno Rada Mediów Narodowych odrzuciła wniosek Juliusza Brauna i Roberta Kwiatkowskiego, aby ustalić procedury i tryb postępowania przy powoływaniu organów do publicznych spółek medialnych. Otworzyłoby to drogę do przeprowadzenia konkursów na kluczowe stanowiska.

Niebawem RMN zajmie się obsadzeniem stanowisk szefów Radia Dla Ciebie, Radia Kielce, Radia PiK, Radia Białystok, Radia Opole i Radia Rzeszów, których kadencje również upłynęły. Na kolejnych posiedzeniach powinny zapaść decyzje co do obsady tych stanowisk. W połowie roku spodziewane jest z kolei wyłonienie władz Polskiego Radia. Obecnie jednoosobowy zarząd stanowi prezes Agnieszka Kamińska.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych wybierze szefa Radia Olsztyn

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PS
Hmmm, może przy okazji zajmie się coraz gorszym stanem anten PR, niekompetencją i kompletnym fiaskiem zarządczym pani prezes? 2 lata eksperymentów z kieszeni podatników to za długo. Ile milionów już "menadżerka" puściła? Ile jeszcze napsuje? Mało już skompromitowała media publiczne?
odpowiedź
User
Trójka
Dziadku, dość psucia! Zajmij się kotem i Anną.
odpowiedź
User
Hmmm?
A co z szefem Radia Gdańsk?
odpowiedź