SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada nadzorcza PMPG chwali „Wprost” za publikację taśm

Rada nadzorcza Platformy Mediowej Point Group chwali redakcję „Wprost” na publikację stenogramów z podsłuchanych rozmów polityków związanych z rządem. - Redakcja jest autonomiczna, nie ma zagrożenia dla bieżącej działalności spółki - napisano w oświadczeniu.

Article

Rada nadzorcza Platformy Mediowej Point Group w opublikowanym oświadczeniu oceniła, że nie ma obecnie zagrożenia dla bieżącej działalności spółki. Na początku lipca br. KNF nałożyła na PMPG karę w wysokości 500 tys. zł, a Michał Lisiecki stwierdził, że kara może zagrozić istnieniu „Wprost” i „Do Rzeczy” (więcej na ten temat). Członkowie rady nadzorczej uspokajają akcjonariuszy oraz chwalą decyzję redakcji „Wprost” o publikacji stenogramów podsłuchanych rozmów.

- Zgodnie z wielokrotnymi deklaracjami spółki, które teraz zyskały potwierdzenie w faktycznym działaniu, redakcja „Wprost” jest autonomiczna, a wydawca nie wpływa na merytoryczną zawartość tygodnika. Dziennikarze natomiast w swojej pracy kierują się zasadami rzetelności i staranności dziennikarskiej. Rolą wydawcy jest zapewnienie dziennikarzom warunków do pracy, rolą redakcji - wydawanie tygodnika zgodnie z zasadami i standardami dziennikarstwa i zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i w interesie społecznym - czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza PMPG podkreśla, że od dwóch lat spółka realizuje z nadwyżką założone prognozy, a roczne wyniki finansowe za 2013 rok są wyższe również od skorygowanej prognozy zarządu. Na pozycjach EBIT i EBITDA odchylenie to przekracza 10 proc.

Według prognozy zarządu na 2014 rok PMPG powinna mieć przychody na stabilnym poziomie 64 mln zł przy kilkunastoprocentowym wzroście rentowności liczonej rok do roku (wzrost EBITDA o 17 proc., licząc od korekty prognozy z końca roku 2013).

W radzie nadzorczej PMPG zasiadają: Tomasz Biełanowicz (przewodniczący), Katarzyna Gintrowska (wiceprzewodnicząca), Andrzej Chmiel, Jarosław Pachowski i Mariusz Pawlak.

W maju br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 47 642 egz., po dużym spadku (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada nadzorcza PMPG chwali „Wprost” za publikację taśm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl