SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa Polskiego Radia będzie apelować do Rady Mediów Narodowych ws. Trójki

Rada programowa Polskiego Radia ma głosować nad projektem krytycznej uchwały w sprawie sytuacji w radiowej Trójce. List zawierający negatywną ocenę działań prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej ma zawrzeć także w apelu do Rady Mediów Narodowych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. polskie radioArticle

W ostatnią środę odbywało się posiedzenie rady programowej Polskiego Radia. Jej członkowie zajmowali się m.in. sytuacją w Trójce - ponownym chaosem na antenie po odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego oraz rezygnacją części dziennikarzy z pracy.

W przyszłym tygodniu rada ponownie ma pochylić się nad tą sprawą podczas specjalnego posiedzenia. Z naszych informacji wynika, że przygotowała już projekt uchwały, w której bardzo krytycznie odnosi się do działalności prezes Agnieszki Kamińskiej i jej decyzji dotyczących Programu Trzeciego. List w tej sprawie ma również zostać wysłany do Rady Mediów Narodowych, która jako jedyna ma uprawniania do powoływania i odwoływania władz mediów publicznych.

Pytany przez nas Jan Ordyński, wiceprzewodniczący rady programowej Polskiego Radia stwierdza, że nie wierzy już, że uda się cokolwiek zmienić. - Kierownictwo rujnuje tę stację świadomie. Zniewalają ludzi, jedno wielkie draństwo. Tak jeszcze nie było. Manewr w maju z powołaniem Strzyczkowskiego miał uspokoić sytuację przed wyborami, po awanturze z Listą Przebojów. Po wyborach „hulaj dusza, piekła nie ma”. Zachowali się jak w stanie wojennym: mieli z góry wyznaczonych pracowników, zapasowe studio przy alei Niepodległości, w razie gdyby ludzie w Trójce pracownicy podnieśli bunt w związku z odwołaniem dyrektora. Nadawaliby stamtąd, wszystko było z góry ukartowane - twierdzi Jan Ordyński.

Podczas posiedzenia rady programowej zaakceptowano jesienną ramówkę Jedynki Polskiego Radia, Radia Chopin oraz Radia Dzieciom. Nad pozostałymi propozycjami programowymi rada ma dyskutować podczas kolejnych spotkań.

Petycja o odwołanie prezes Polskiego Radia

Dziennikarze radiowej Trójki przygotowali wraz z słuchaczami protest przeciwko wprowadzanym w rozgłośni zmianom. Domagają się także przywrócenia Kuby Strzyczkowskiego na stanowisko dyrektora. Protest trafić ma do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, KRRiT i Rady Mediów Narodowych.

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych w odpowiedzi na informację o odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska poinformował kilka dni temu portal Wirtualnemedia.pl, że na kolejnym posiedzeniu będzie ponownie składać wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o odwołaniu Agnieszki Kamińskiej z funkcji prezes Polskiego Radia.

W czwartek, w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem stacji został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal będzie też dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Udział Programu Trzeciego Polskiego Radia pod względem słuchania w okresie od maja do lipca br. wyniósł 4,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia będzie apelować do Rady Mediów Narodowych ws. Trójki

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PIT.bul
Mój sentyment do Trójki diabli biorą... Kubie udało się z muzyką/czuć fajne zmiany ale w informacjach katastrofa. Brak podstawowej znajomosci j.polskiego i logiki, nierzetelność w zaimkach. Totalnie chybiony pomysł na ‚rozbuchaną’ sekcję podróżniczą. Dziecinada z ciągłą afirmacją antymuzyki Kazika, dziecinada z ciągłymi ‚słucha nas Marek N’. Bycie szefem po wielu latach bycia kolegą jest trudne, zwykle się nie udaje.
odpowiedź
User
Drużyna cyklistów
Jak zabiera się z głupoty ludziom niezaangażowanym ich ukochane głosy i tonacje to wkrótce nie tylko oni zaczynają się angażować, ale zaangażowani stają się ich bliżsi i dalsi znajomi, aż nagle głupcy odkrywają, że przegrali coś, co mogliby wygrać, gdyby zamiast głupotą kierowali się wyobraźnią.
odpowiedź
User
K.
a z co z Radiem dla kierowców tak innowacyjny projekt szeroko zapowiadany przez Kamińską, które ma/miało (niepotrzebne skreślić) wystartować 1 września w dab+?
odpowiedź