SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa Polskiego Radia zajmie się sprawą Hanny Marii Gizy oraz Marka Mądrzejewskiego

Na najbliższym posiedzeniu rady programowej Polskiego Radia ma zająć się ona sprawą listu dziennikarki Hanny Marii Gizy do prezesa rozgłośni i likwidacją "Klubu ludzi ciekawych wszystkiego" z Dwójki. Dodatkowo rada będzie rozmawiać na temat odwołania z funkcji wicedyrektora Jedynki Marka Mądrzejewskiego. W jego obronie stanął teraz Michał Mońko, były dyrektor Programu I.

fot. Grzegorz Śledź/PR2Article

W propozycji ramówki na jesień w Programie II Polskiego Radia nie ma audycji "Klub ludzi ciekawych wszystkiego", którego gospodynią od 1995 roku jest Hanna Maria Giza. Jako pierwsi przed kilkoma dniami pisaliśmy o tym, że dziennikarka i reżyserka słuchowisk teatralnych postanowiła wysłać w tej sprawie list do prezesa rozgłośni Andrzeja Rogoyskiego.

- Nikt mnie o tym nie poinformował. Ani dyrekcja, ani kierownicy Redakcji Publicystyki nie zdobyli się na to, aby zaprosić mnie na spotkanie i poinformować o swojej decyzji - powiedziała dziennikarka portalowi Wirtualnemedia.pl.

Jak wynikało z naszych informacji i z przedstawionego układu ramowego Dwójki do którego dotarliśmy przed zatwierdzeniem go przez radę programową, w kolejnym sezonie miałoby nie być takich audycji jak „Rozmowy Jerzego Kisielewskiego”, „Wariacje z muzyką” oraz „Klub ludzi ciekawych wszystkiego”.

Ostatni z programów od 1995 roku prowadzi właśnie Hanna Maria Giza, który najpierw był emitowany w Trójce, a następnie w Dwójce. Jak udało się nam dowiedzieć, z dziennikarką nikt wcześniej nie rozmawiał o ściągnięciu „Klubu…” z anteny. O decyzji kierownictwa miała dowiedzieć się od dziennikarzy obecnych na kolegium redakcyjnym.

Rada programowa Polskiego Radia ma zająć się sprawą na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym w tym tygodniu. Prezes rozgłośni Andrzej Rogoyski miał obiecać, że pojawi się na spotkaniu. Do tej pory raczej unikał rozmów z radą.

Michał Mońko w obronie Marka Mądrzejewskiego

Dodatkowo kwestią, nad którą ma pochylić się rada jest odwołanie z funkcji wicedyrektora oraz zastępcy redaktora naczelnego radiowej Jedynki Marka Mądrzejewskiego. To wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, jest też twórcą i gospodarzem cyklicznej audycji „Debata Jedynki”.

W jego obronie chce stanąć Michał Mońko – były dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia, który zanim odszedł ze spółki (tłumacząc to „upolitycznieniem stacji”) był doradcą zarządu.

Jak wynika z dokumentu do którego treści dotarliśmy, Michał Mońko chce wystąpić przed radą programową i „prosi o wysłuchanie w tej sprawie, by mógł właściwie ocenić Mądrzejewskiego jako dziennikarza i wicedyrektora Jedynki”. Swoją prośbę argumentuje wieloletnim i bogatym doświadczeniem w mediach.

Programem Pierwszym od 25 stycznia 2019 roku kieruje Agnieszka Kamińska – dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24. Zastępcą dyrektora - redaktora naczelnego jest Marcin Kusy.

Z kolei szefową Dwójki Polskiego Radia jest Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, a zastępcą dyrektora i wicenaczelnym stacji - Jacek Hawryluk.

Udział Dwójki pod względem słuchania w okresie od maja do lipca 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,4 proc. (to wzrost o 0,1 pkt. proc.). Natomiast Jedynka zanotowała 5,7 proc. udziału w rynku (to spadek o 1,4 pkt. proc. - najwięcej w zestawieniu).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia zajmie się sprawą Hanny Marii Gizy oraz Marka Mądrzejewskiego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
No proszę. Mamy przełom. Rogoyski jednak ma dobre intencje, a tylko on należy do obecnego zarządu. Za Sobali były dwie osoby.
Niech się zajmą jeszcze sprawami Sylwii Zadrożnej i Agaty Kasprolewicz i będzie trochę łatwiej.
odpowiedź
User
Marek
Pytanie do dyrektor Agnieszki Kamińskiej ! Czy w radiowej jedynce nie ma innych dziennikarzy tylko Roman Czejarek??? Nuda goni nudę!!!
odpowiedź
User
Gość X
Pytanie do dyrektor Agnieszki Kamińskiej ! Czy w radiowej jedynce nie ma innych dziennikarzy tylko Roman Czejarek??? Nuda goni nudę!!!

Nie tylko. Zapomniałeś o Agnieszce Kunikowskiej, Grzegorzu Frątczaku, Danielu Wydrychu, Sławie Bieńczyckiej, Małgorzacie Radusze, Pawle Sztompke, Marcinie Kusym, Wiesławie Molaku, Marii Szabłowskiej, Patryku Bedlińskim. Konradzie Choroszusze.
Jeszcze powinni zająć się sprawą Mariusza Gzyla, a z czasów Stanisławczyk i Sobali Lucjana Jarzyńskiego, Kamila Szwarbuły, Dominika Olędzkiego i Doroty Wojtalczyk, a także Szubartowiczem i Wojtka Łasickiego.
odpowiedź