SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio 357 zebrało ponad 750 tys. zł na rzecz Ukrainy

W ramach akcji charytatywnej Radia 357 i Polskiej Misji Medycznej dla Ukrainy rozgłośni udało się dotąd zebrać ponad 756 tys. zł. W ramach licytacji prowadzonych na antenie słuchacze stacji kupili m.in. opaskę kapitańską Roberta Lewandowskiego w kolorach Ukrainy czy zestaw filmowy od Agnieszki Holland i Olega Sencowa.

Article

Trwa wspólna akcja internetowego Radia 357 i Polskiej Misji Medycznej, pomagającej szpitalom w Ukrainie. Jak już informowaliśmy, tamtejszym placówkom brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia.

Ekipa Radia 357 postanowiła włączyć się w pomoc. Razem z Polską Misją Medyczną, która organizuje i opłaca zakup materiałów pierwszej pomocy oraz przewozi towar na Ukrainę, zorganizowano akcję charytatywną. Na antenie odbyły się licytacje oraz aukcje przedmiotów prowadzone przez Kubę Strzyczkowskiego. Zestaw ze słynną opaską Roberta Lewandowskiego został wylicytowany za 43 tys. zł, zestaw od Roberta Makłowicza - za 30 tys. zł, zdjęcie od Wojciecha Grzędzińskiego - za 8,3 tys. zł, a zestaw filmowy od Agnieszki Holland i Olega Sencowa - za 4,3 tys. zł.

- Na przygotowanych przez nas przedmiotach oczywiście się nie skończyło. Podczas licytacji słuchacze dorzucali swoje propozycje - od radiowego kubka po spotkanie z Helen, czyli Haliną Wachowicz. Aukcje Kuby Strzyczkowskiego to niepowtarzalne wydarzenia, pełne emocji. Tak było i tym razem - mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Przedmioty dziennikarzy Radia 357 na Allegro

Oprócz aukcji antenowej można było licytować przedmioty podarowane przez dziennikarzy Radia 357. Rekordowe kwoty osiągnęły: udział w audycji "Ścieżka dźwiękowa" Katarzyny Borowieckiej (71 357 zł) oraz specjalna audycja "Max 357" dla jednego słuchacza od Piotra Kaczkowskiego (38 100 zł). W sumie aukcje dziennikarzy na Allegro przyniosły ponad 192 tys. zł.

Oto pozostałe przedmioty od dziennikarzy Radia 357 wylicytowane w ramach aukcji na Allegro:

* Unikatowe płyty od Marcina Cichońskiego, Marty Kuli i Marka Niedźwieckiego: 33 743,57 zł,
* Spoty reklamujące zwycięzcę aukcji w wykonaniu Filipa Jaślara, Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy: 10 400 zł,
* Fryderyk i zapaska od Dagi Gregorowicz: 9 750 zł,
* Porcelanowy kot z Ćmielowa od Haliny Wachowicz: 5 223,57 zł,
* Spotkanie z autorami magazynu motoryzacyjnego "Do dechy" - Michałem Gąsiorowskim i Marcinem Klimkowskim: 4 250 zł (aukcja w trakcie),
* Tryptyk od Żanety Auler: 4 050 zł,
* Książka Suworowa z autografem autora od Andrzeja Rudke: 4 020 zł,
* Ceramika z Mariupolu od Ernesta Zozunia: 3 350 zł,
* Audycja "W 4 oczy" z Michałem Olszańskim: 2 560 zł,
* Koszulka Dynama Kijów od Mateusza Kuźniewskiego: 2 350 zł,
* Wyjątkowy żeton do kijowskiego metra od Pawła Sołtysa: 1 752 zł,
* Sportowy zestaw kolekcjonerski od Ewy Koch: 1 125 zł,
* Ostatnie zdjęcie wykonane przed wybuchem wojny przez Rafała Gontarza: 693 zł.

Jak podkreśla stacja, wciąż trwa zbiórka i sprzedaż plakatów-cegiełek na Allegro Charytatywni. Za zebraną kwotę zostaną zakupione środki medyczne dla ukraińskiej służby zdrowia. Radio 357 udostępniło wszystkie swoje materiały dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę w darmowym podcaście "Agresja na Ukrainę".

- Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, nie mogliśmy stać bezczynnie. Rozpoczęliśmy akcję "Solidarni z Ukrainą". Wspólnie z Polską Misją Medyczną ustalamy, czego najbardziej potrzebują ukraińskie szpitale. A potem każdą wpłaconą złotówkę zamieniamy na środki medyczne ratujące zdrowie i życie oraz organizujemy transport na miejsce - mówi Julia Kohman koordynująca przebieg akcji po stronie Radia 357.

Wciąż można kupić specjalnie przygotowany plakat - cegiełkę w cenie 35,70 zł. Jest dostępny pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/Radio_357.

- Zaprojektowaliśmy go w dwóch wersjach: kolorowej i czarno-białej. Plakat można wydrukować i wieszając, dodatkowo wyrazić solidarność z Ukraińcami. Do tej pory słuchacze kupili prawie 600 cegiełek na łączną kwotę ponad 20 tys. zł - mówi Julia Kohman.

"Jesteśmy oszołomieni skalą odzewu"

Jak podkreśla Paweł Sołtys, po raz kolejny społeczność słuchaczy stacji pokazała, że jest niezawodna. - Do dzisiaj zebraliśmy już ponad 750 tys. zł. Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę. Dziękujemy też patronom, bo to dzięki nim gramy dalej i pomagamy dalej - mówi Paweł Sołtys.

Do tej pory stacja zebrała ponad 756 tys. zł na leki i środki opatrunkowe dla ukraińskich szpitali. - Jesteśmy absolutnie oszołomieni skalą odzewu słuchaczy Radia 357. A to przecież jeszcze nie koniec - dodaje Paweł Sołtys.

- Pomoc dla ukraińskich szpitali nie może być jednorazowa, bo skutki rosyjskiej inwazji będą odczuwalne przez lata, także w formie pogorszenia stanu zdrowia mieszkańców Ukrainy - mówi Małgorzata Olasińska-Chart, dyrektorka programu pomocy humanitarnej Polskiej Misji Medycznej. - Przygotowujemy długofalowy plan wspierania placówek, teraz poprzez dostarczanie środków medycznych, a w przyszłości ich odbudowę i ponowne wyposażenie. Każda darowizna działa nie tylko tu i teraz, ale ma realny wpływ na ratowanie życia też w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Radio 357 ma ponad 43 tys. patronów

Radio 357 to internetowa stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół dziennikarzy, reporterów oraz korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.

Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3 tys. odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4 tys. godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Wśród nich są też podcasty specjalne - nie emitowane na antenie. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

W grudniu 2021 r. Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za "innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 43 tys. patronów przekazuje ponad 800 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 zebrało ponad 750 tys. zł na rzecz Ukrainy

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Norbert
Brawo! To jest radio z misją i sercem ♥️. Prezeska K. może buty czyścić dziennikarzom i słuchaczom.
odpowiedź
User
DobryDzień
Myślę, że kiedy straci stanowisko to jedyne co jej pozostanie. Ostracyzm środowiska, zła sława zniszczenia Polskiego Radia, armia szantażystów - tak to jest kiedy się mataczy i karierę buduje na cwaniactwie i partyjnych układach. Za to Radio 357 i Radio Nowy Świat są dowodem na to, że pomysł i fundament Trójki to jest świetny, sprawdzony i przede wszystkim dochodowy pomysł. Wczoraj kolejne sukcesy na Patronite. A Trójce? Cytując Suskiego: sukcesów brak. Za to repertuar biesiadny i pusta kasa.
242 7
odpowiedź
User
Alina
Gratuluję! Tak powinno się robić radio:)
241 7
odpowiedź