SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Bezpieczna Podróż rozpoczęło nadawanie w Katowicach

Fundacja Emanio Arcus, właściciel radia Bezpieczna Podróż dla osób wykluczonych rozpoczęła nadawanie w Katowicach. W lipcu rozpoczęła już działalność w Warszawie, Gdańsku i we Wrocławiu.

fot. Radio Bezpieczna PodróżArticle

Rozgłośnia nadaje w cyfrowym sygnale DAB+, aby móc jej słuchać należy wpisać nazwę w odbiornikach DAB/DAB+, nie trzeba wyszukiwać częstotliwości. Fundacja otrzymała w ubiegłym roku w konkursie organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji dla nadawców lokalnych koncesje na nadawanie w technologii Digital Audio Broadcasting w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Częstochowie oraz Tarnowie.

Prezes radia, Tomasz Parol informował nas pod koniec ubiegłego roku, że rozgłośnia ma być utrzymywana z datków firm i osób prywatnych, ale główny nurt pomocy finansowej, lokalowej itp. ma pochodzić od samorządów miejscowości, w których uruchamiane będą lokalne oddziały rozgłośni.

Założeniem, które przyświecało twórcom miało być stworzenie radia, które będzie równocześnie i ogólnopolskie, i lokalne. Ogólnopolskie, ponieważ problemy osób niepełnosprawnych są wszędzie takie same, a lokalne, by społeczności w konkretnych miejscach Polski mogły się ze sobą integrować, pomagać sobie wzajemnie.

- Stworzyliśmy radio, w którym codziennie cztery godziny programu stanowić będą audycje lokalne, a co dwie – już są emitowane lokalne serwisy. Oczywiście, nie ograniczamy się jedynie do emisji na falach radiowych. Projekt to równocześnie działalność poprzez media społecznościowe oraz portal, na którym oprócz bieżącego programu dostępne będą wszystkie audycje w formie podcastów. Radio, jako medium edukacyjno-informacyjno-profilaktyczne,  jest szansą na poprawę warunków środowiska niepełnosprawnych i na ograniczenie powstawania niepełnosprawności nabytej – komentuje Agnieszka Warchulińska z działu promocji i  marketingu Radia Bezpieczna Podróż.

Planowano radio ma działać nie tylko w siedmiu dużych miastach Polski, ale w 32 lokalizacjach.

- W tym momencie mogę powiedzieć, że trwają rozmowy z Łodzią i Toruniem. Otrzymaliśmy od KRRiT koncesje na 50 lokalizacji i chcielibyśmy, aby w ciągu najbliższego roku większość redakcji w kraju udało nam się otworzyć, a na pewno w ciągu dwóch najbliższych lat zakończyć „budowę” wszystkich 50 redakcji w całej Polsce, tak by w momencie zakończenia w naszym kraju tzw. Radia analogowego nasza rozgłośnia mogła w pełni korzystać z możliwości radiofonii cyfrowej - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Agnieszka Warchulińska.

Radio Bezpieczna Podróż skierowane ma być do wszystkich osób w jakikolwiek sposób wykluczonych ze społeczeństwa: niepełnosprawnych, ale także np. tych, którzy wpadli w pętlę zadłużenia, ofiar wypadków drogowych, a nawet dla ludzi z małą siłą przebicia, czy uzależnionych.

Prezesem nowego radia jest Tomasz Parol, redaktorem naczelnym - dziennikarz i reżyser filmowy Paweł Sieger

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Bezpieczna Podróż rozpoczęło nadawanie w Katowicach

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
Tylko ta jedna stacja nadaje czy więcej w muxie w Katowicach?Kiedy kolejne ogłoszenia na inne miasta?,bo już dawno miały być?
odpowiedź
User
Quuuuu
Oczywiscie nikt nie napisze, ze stoi za tym byly wlasciciel Radia Hobby, ktoremu cofnieto koncesje?
odpowiedź
User
grimes
fajne radio w DAB+, dobzre,że powstaja takie i rozwijaja sie loaklne multipleksy DAB+, ten wrocławski jest lepszy nic to co oferuje marne fm
odpowiedź