SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiernik, Strobel i Chlasta wśród dziennikarzy Radia dla Ciebie odznaczonych przez prezydenta

Dwunastu dziennikarzy, publicystów i współpracowników mazowieckiego publicznego Radia dla Ciebie otrzymało w czwartek państwowe odznaczenia. Wśród odznaczonych są Marek Wiernik, Janusz Strobel, Grzegorz Chlasta i Aleksandra Głogowska.

Okazją do wręczenia odznaczeń był jubileusz 25-lecia rozgłośni. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono gitarzystę, autora audycji „Trzeba Marzyć” - Janusza Strobla. Dziennikarz Marek Wiernik został uhonorowany za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej oraz za pracę dziennikarską i radiową. Za zasługi w pracy dziennikarskiej i radiowej oraz osiągnięcia w działalności społecznej Złotym Krzyżem Zasługi wyróżniona została autorka audycji „Jest Sprawa” - Elżbieta Uzdańska-Leoniuk.

 

Dyrektor programowy stacji Grzegorz Chlasta i Aleksandra Głogowska otrzymali Srebrny Krzyż Zasługi. Magdalena Całczyńska-Czuba, Jolanta Jakimiak, Małgorzata Teodorczuk oraz Justyna Wawrzyńska-Bąk uhonorowane zostały Brązowymi Krzyżami Zasługi. Zaś Medal Złoty za Długoletnią Służbę wręczono Małgorzacie Wojciechowskiej. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Elżbieta Fabisiewicz oraz Piotr Łoś.

Wszystkie odznaczenia wręczyła minister Halina Szymańska, szefowa kancelarii Prezydenta RP.

Według badania Radio Track od lutego do lipca br. Radio dla Ciebie miało 0,7 proc. udziału w rynku słuchalności w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Wiernik, Strobel i Chlasta wśród dziennikarzy Radia dla Ciebie odznaczonych przez prezydenta

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rita Holzman
To jest to radio, którego nikt nie słucha, nie kojarzy? Najniższa słuchalność na Mazowszu, ale pracowników ma więcej niż niejedna rozgłośnia ogólnopolska. Czyżby prezes - doradca Prezydenta - wystarał się o odznaczenia? Wiernik, Uzdańska, Łoś - gratulacje!
odpowiedź
User
SZOK
Niszowe radio.. Mało kto je kojarzy i zna i odznaczenia państwowe... To się w głowie nie mieści.
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Uzdańska robi świetną dziennikarską robotę. Brawa.
Również Wiernikowi nie można odmówić zasług. Łoś znakomicie sprawdza się w swoich regionalizmach. Gratuluje wszystkim. Choć zastanawia mnie, nie wstyd wam - wiecie kogo mam na myśli - ta prpoaganda którą zgodziliscie się robić dla stanowisk jest wstrętna.
odpowiedź