SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Novika, Kuba Więcek i Wojtek Łozowski wśród prowadzących audycje w Radiu Kampus

W piątek, 7 października startuje jesienna ramówka Radia Kampus, akademickiej stacji w Warszawie. Wśród nowości znajdą się audycja autorska muzyka Kuby Więcka, nowy program o grach i graczach z Wojtkiem "Łozo" Łozowskim oraz cykle tematyczne. Na antenę powraca z własną audycją raper Ten Typ Mes, a kolejny cykl programu "Takeover" otworzy Sokół. Stacja zapowiada też kolejną edycję akcji muzycznej "Tak Brzmi 2023".

Article

Pierwszą nowością w jesiennej ramówce Radia Kampus będzie audycja "Proces twórczy", która zadebiutuje w środę, 12 października o godz. 20. Poprowadzi ją Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor jazzowy, najmłodszy autor albumu wydanego w serii "Polish jazz". Jak informuje rozgłośnia, w programie będzie można posłuchać szerokiej selekcji autora oraz zapraszanych przez Kubę gości.

Kolejną nową muzyczną audycją autorską będzie "Soul Park" nadawany w niedziele o godz. 11. Program z muzyką soulową poprowadzą: Marcin Natali, współprowadzący w Radiu Kampus "Rap Sesję", redaktor Popkillera oraz producent muzyczny Mateusza "Elmo" Jechna.

Z kolei w soboty o godz. 17 na zmianę z audycją "Po Warszawsku" Bilona i Łukasza Ostoji-Kasprzyckiego pojawi się audycja muzyczna "Zmienny Układ Cząstek" Rafała Lewandowskiego.

Stacja poleca też nową audycję o graniu, grach i graczach. W roli współprowadzącego "Game Changer" zadebiutuje w Radiu Kampus Wojtek "Łozo" Łozowski.

"Alternator" prowadzony przez artystów

Nowościami na antenie Radia Kampus mają być także cykle specjalne w popołudniowym paśmie "Normalnie o tej porze". W poniedziałki pojawi się cykl rozmów "Dobrostan", we wtorek producent muzyczny i dziennikarz 27Pablo przedstawi muzyczne "Long Story Short", w środy pojawi się cykl "Nie wydaje mi się" - audycja o oszczędzaniu (nie tylko pieniędzy), w czwartek - "Motoryzacyjny Skrót Tygodnia" oraz sety zaproszonych przez Lazy1 gości w cyklu grania na żywo "Ej DJ". Piątkowy cykl to "Sample, Covery Bajery", po którym pojawi się - tak jak codziennie o tej porze - "Alternator" wzmocniony o "Nowe Sztosy", czyli nowości muzyczne.

W sezonie jesiennym nowością będzie też "Alternator Takeover". Codzienny muzyczny i interaktywny program "Alternator", nadawany w godz. 17-19, który opiera się na głosach i rozmowach ze słuchaczami, raz na jakiś czas będzie prowadzony przez artystów lub dziennikarzy z innych mediów.

Wracają znane słuchaczom audycje

Stacja zapowiada, że w jesiennej ramówce słuchacze Radia Kampus usłyszą też znane od lat audycje i głosy. Z kolejnym sezonem powróci raper, wokalista i producent Ten Typ Mes. Jego "Messin' Around" pojawi się w ramówce w czwartki o godz. 20. Z kolei Kasia Nowicka "Novika" w czwartki o godz. 10. zaprezentuje wybrane nowości w programie "Lekko". Earl Jacob, czyli Jakub Sadowski, w środy o godz. 10 porozmawia ze sportowcami, artystami i działaczami w programie "Sporty". Reżyser Alek Pietrzak w niedziele o godz. 17 zada pytania filmowcom w programie "Ciąg Dalszy Kinematografii", a recenzje filmowe i serialowe usłyszą słuchacze w "Kronice Wypadków Filmowych" (czwartki o godz. 19). O książki i debiuty pytać będzie Anna Karczewska w audycji "Albo Poczytam" w soboty o godz. 13.

Nie zmienia się też audycja kulinarna Marcina Kuca, czyli "Jaja w kuchni" (poniedziałki o godz. 20), a podróżnicze przygody to "Kręte ścieżki" (soboty o godz. 11) Mateusza "Rudego" Kubiaka. O stolicy będzie można posłuchać w audycji Adama Tecława "Warszawa w optyce", a aktualności z życia stolicy to także "Stacja Warszawa", nadawana we wtorki o godz. 14:30. Rozmowy z muzykami pojawią się w "Magazynie Muzycznym" (poniedziałki i piątki o godz. 19).

Bez zmian pozostają stałe pasma programowe. Od godz. 7 słuchaczy obudzi "Kapitan Poranek", w ciągu dnia pojawią się rozmowy naukowe w "Kampusie Głównym" (od godz. 11 do 13), program popołudniowy "Normalnie o tej porze" to rozmowy o muzyce, kulturze i bieżących wydarzeniach, a także "Alternator" - interaktywny program muzyczny (od poniedziałku do piątku od godz. 17 do 19).

Autorskie programy artystów, muzyków, didżejów

Swoje audycje autorskie prowadzą także artyści, muzycy i didżeje, m.in. DJ Lazy One, Green Jesus, Simba, Sebastian Grabowski (zespół Kabanos), Szymon Weiss, Łukasz Stachurko (Sonar Soul, Rysy), Mateusz Holak, Ewa Ekwa, DJ Krzaku, Eklektik, I/O, Rytmik, Proceente, Dj Anusz.

W środy o godz. 19 na antenę powróci "Kampus Takeover", czyli program, w którym antenę przejmują zapraszani przez redakcję artyści. Jako pierwszy w nowym sezonie "Takeover" poprowadzi Sokół.

Radio Kampus po raz kolejny w jesiennym sezonie ogłosi akcję "Tak Brzmi 2023". Redakcja wytypuje 10 artystów, którzy mają duże szanse szeroko zaistnieć na polskim rynku muzycznym w kolejnych latach. W poprzednich edycjach akcji "Tak Brzmi" redakcja typowała takich artystów jak m.in.: Mata, bracia Kacperczyk, Jakub Skorupa, Ta Ukrainka, CatchUp, Julia Pośnik, duet Sarapata, Mięthę, Dawida Grzelaka, VTSS, Wilhelm.

Stacja przypomina, że jako pierwsza zagrała i promowała twórców takich jak: Taco Hemingway, Bitamina, Mata, Bovska, The Dumplings, Bass Astral x Igo, Pablopavo i Ludziki czy Jimek.

Podcasty audycji w mediach społecznościowych i aplikacjach

Na portalu Radiokampus.fm można znaleźć podcasty, sety DJ-skie, transmisje wideo, klasyczną ramówkę oraz dłuższe teksty i artykuły. Najciekawszych fragmentów audycji (m.in. "Magazynu Muzycznego", "Normalnie o tej porze", "Kampus Nauka") można posłuchać w podcastach.

Akademickiego Radia Kampus można słuchać w Warszawie i okolicach na 97,1 FM oraz przez stronę internetową rozgłośni i na platformie Open.FM. Podcasty audycji są do znalezienia m.in. na Spotify, iTunes i w podcastach Google. Audycje w formie wideo live i we fragmentach można też znaleźć na kanałach Radia Kampus na YouTubie, Facebooku i Instagramie.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że Radio Kampus w okresie od marca do sierpnia 2022 r. miało w Warszawie 1,9 proc. udziału w rynku. Stacja pod względem słuchalności wyprzedza m.in. Trójkę, Meloradio czy Chillizet.

Dołącz do dyskusji: Novika, Kuba Więcek i Wojtek Łozowski wśród prowadzących audycje w Radiu Kampus

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Kampus i TOK FM, jedyne dwie stacje, które da się słuchać. PS. Mam 53 lata.
odpowiedź
User
Nela
Kampus od kilku lat nie ma konkurencji. Świetna, prawdziwa stacja z super muzyką! Ile ja dzięki Kampusowi muzyki odkryłam!
odpowiedź
User
DrVictór
Kampus od kilku lat nie ma konkurencji. Świetna, prawdziwa stacja z super muzyką! Ile ja dzięki Kampusowi muzyki odkryłam!


Przepraszam kolegę. A 357, RNŚ, Radio Klang? :D
odpowiedź