SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Kotyński z audycją w Radiu Kolor, wraca Justyna Sokołowska

Na jesień warszawskie Radio Kolor szykuje zmiany w programie. Pojawią się krótsze pasma prezenterskie, słuchacze usłyszą nowe osoby. Stacja zapowiada też więcej wiadomości lokalnych.

Nowa ramówka Radia Kolor, które nadaje w Warszawie na częstotliwości 103 FM, startuje w najbliższy poniedziałek, 20 września. W tym sezonie rozgłośnia stawia na krótsze pasma programowe - każde będzie trwać trzy godziny.

Od poniedziałku do piątku o poranku słuchaczy powitają Alicja Bendkowska i Przemek Cacak. W programie "Zacznij z Kolorem!" (godz. 6-9) ma dominować energetyczna muzyka. W paśmie co pół godziny nadawane będą "Wiadomości Radia Kolor" oraz "Pomoc drogowa", czyli informacje z warszawskich dróg. Nowością będzie "Najtrudniejszy konkurs świata", czyli dźwiękowe zagadki, które pojawią się na antenie tuż po godz. 8.

Przed południem (godz. 9-12) pojawi się nowe pasmo "Dzień barwny". Gospodarz programu, Konrad Czubaj zaprosi słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie "Small Talk", w którym - jak informuje stacja - będą mogli się poczuć "niczym prawdziwe gwiazdy". W paśmie zaplanowano także magazyn ekologiczny "Ekosfera" Pawła Worobieja oraz cykl "Muzyka (nie) z tego świata", w którym zaprezentowane będą muzyczne perełki z różnych zakątków świata.

Marcin Kotyński dołącza do Radia Kolor

Po urlopie na antenę Radia Kolor wraca Martyna Wawryło, która zaprosi słuchaczy na "Zbawienie w pracy" (godz. 12-15). We wtorki i czwartki ponownie dołączy do niej Kamila Kalińczak, która w programie "Ą Ę w Kolorze" rozprawi się z kolejnymi językowymi zagwozdkami. Codziennie po godz. 14:15 Radio Kolor przedstawi kulturalne wydarzenia nadchodzących dni w magazynie "Warszawa po godzinach".

Stacja wprowadza nowe popołudniowe pasmo. Gospodarzem audycji "W dobrą stronę" (godz. 15-18) będzie nowy głos Radia Kolor - Marcin Kotyński, który aktualnie jest związany z Telewizją Polsat, a w przeszłości pracował m.in. w VOX FM, Radiu Plus i Radiu Białystok. W programie zagadki dotyczące historii Warszawy zaprezentuje Paweł Łoś ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka" - w konkursie "Zaklęte rewiry", który pojawi się codziennie o godz. 16:15. W tym paśmie co pół godziny zaplanowano "Wiadomości Radia Kolor" (tym samym stacja zwiększa liczbę lokalnych serwisów informacyjnych) oraz "Pomoc drogową".

Wieczorami audycje autorskie

Wieczorem Paweł Worobiej zaprosi na program "Kolor po godzinach" (godz. 18-21). "Pojawią się inspirujący goście - zarówno ci z pierwszych stron gazet, jak i ci, których dopiero warto poznać. Tematem będzie muzyka, kino, teatr, wszystko czym żyje kulturalne miasto" - zapowiada rozgłośnia. W wieczornym paśmie pojawi się też muzyczny cykl "Płyta wieczoru" oraz konkurs "Łowcy gwiazd".

Od poniedziałku do piątku po godz. 21 Radio Kolor zaprasza na muzyczne audycje autorskie: w poniedziałki - "Kawałek Polski" (Martyna Wawryło prezentuje muzykę polskich artystów), we wtorki "Muzyka miasta" (Paweł Worobiej i dźwięki z pogranicza muzyki soul, r’n’b i blues), w środy "Teoria Strun" (Konrad Czubaj i gitarowe brzmienia), w czwartki "Biuro Piosenek Znalezionych" (Marcin Sobesto i jego muzyczne rozmaitości), w piątki "SEN w Kolorze" (DJ Dio wraz z konceptem klubowo-restauracyjnym SEN Warsaw).

Justyna Sokołowska wraca do Radia Kolor

W sobotę program poprowadzą Leszek Śledziński (godz. 8-10) i Piotr Taraszka (godz. 10-15). W niedzielę na pasmo między godz. 10 a 15 zaprasza Adam Gołaszewski. Później pojawi się nowy program "No i pięknie" (niedziele, godz. 15-16). Martyna Wawryło i dr Robert Chmielewski z Prime Clinic będą w nim odpowiadać na pytania słuchaczy dotyczące medycyny estetycznej. Program będzie dostępny także w formie wideo na stronie rozgłośni.

Po dwóch latach nieobecności na antenie Koloru pojawi się ponownie Justyna Sokołowska, która będzie współpracowała z rozgłośnią przy akcjach specjalnych przygotowywanych dla klientów Działu Handlowego Radia Kolor.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Emil Marat - współtwórca Radia PiN - rozpoczął pracę jako dyrektor kreatywny Radia Kolor. To nowo utworzone stanowisko w warszawskiej stacji.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że Radio Kolor w okresie od lutego do lipca 2021 r. miało w Warszawie 1,5 proc. udziału w rynku.