SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podziękowania od premiera i prezydenta dla Rodziny Radia Maryja, o. Rydzyk krytykuje TVP za filmy z gejami i rozwodami

W niedzielę podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę podziękowania dla społeczności skupionej wokół stacji wyrazili premier Mateusz Morawiecki i minister Paweł Mucha w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy. Natomiast założyciel rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk skrytykował Telewizję Polską za filmy, które jego zdaniem prezentują złe wzorce rodzinne.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. TV TrwamArticle

Tegoroczna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w tym roku odbyła się pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!, słynnym fragmentem kazania Jana Pawła II wygłoszonego na placu Piłsudskiego w Warszawie podczas pielgrzymki w 1979 roku. Głównym elementem była msza święta w niedzielę odprawiona pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca.

W nabożeństwie wzięło udział wielu ważnych polityków obozu rządzącego, m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceszef kancelarii prezydenta RP Paweł Mucha, ministrowie Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak oraz wiceprezes PiS i były minister Joachim Brudziński.

Andrzej Duda: życzę ojcu dyrektorowi błogosławieństwa bożego

Podczas uroczystości Paweł Mucha odczytał list od Andrzeja Dudy. Prezydent zwrócił w nim uwagę, że nasza wspólnota narodowa opiera się na dwóch fundamentach: miłości do ojczyzny i wartościach chrześcijańskich. - Dlatego jako prezydent Rzeczypospolitej chcę dzisiaj wyrazić moją wdzięczność za wszystkie lata służby w Polsce, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za krzewienie polskiej kultury i tradycji, za troskę o naszą przyszłość, wreszcie za olbrzymi wkład w utrzymanie łączności z naszymi rodakami za granicą - stwierdził.

Przypomniał też, że w tym roku po raz pierwszy będzie obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych,. - Będziemy czcić ich pamięć 19 października, w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, którego funkcjonariusze komunistycznej SB uprowadzili i bestialsko zamordowali tego właśnie dnia w 1984 r. Niech to nowo ustanowione święto stanie się okazją, by wyrazić naszą wdzięczność wszystkim tym, którzy spiesząc z duchową posługą, stanęli jednocześnie w obronie naszej wolności i suwerenności, płacąc za to najwyższą cenę - napisał prezydent.

Ponadto podziękował Rodzinie Radia Maryja za budowanie jedności i obronę godności człowieka.

- Za ten mocny i wyrazisty głos w obronie wartości budujących naszą tożsamość i w obronie godności każdego człowieka chcę dziś raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować. Życzę wszystkim uczestnikom XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oraz wszystkim słuchaczom Radia Maryja, widzom TV Trwam i czytelnikom „Naszego Dziennika”, całej Rodzinie Radia Maryja, radości płynącej z doświadczenia wspólnoty, a ojcu dyrektorowi i ojcom redemptorystom błogosławieństwa bożego oraz kolejnych lat w służbie Kościołowi i Polsce - napisał Andrzej Duda.

 

Mateusz Morawiecki: dziękuję za walkę o wiarę i o lepszą Polskę

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu podkreślił symboliczne znaczenie Jasnej Góry. - To jest miejsce niezwykłe - miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu. Miejsce, gdzie przez wieki obrona polskości zrosła się z obroną chrześcijaństwa, obroną naszej kultury i tradycji. Ta obrona nas ukształtowała. Owoców tej walki nie wolno nam dzisiaj porzucić - podkreślił.

- W dziejach Polski są momenty uprzywilejowane i są miejsca uprzywilejowane. Jasna Góra jest takim miejscem, gdzie byliśmy przyparci do muru. Często Polska była w oblężeniu. Tu w czasie Potopu Szwedzkiego. Kilka lat wcześniej Zbaraż, później Bar, w czasie konfederacji barskiej czy Westerplatte - przypomniał szef rządu. - Ale jesteśmy dumni z naszych wielkich zmagań. One zawsze potwierdzały, że Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, wiarę - o chrześcijaństwo - zaznaczył.

- Dlatego dziękuję wszystkim wam drodzy pielgrzymi, którzy macie odwagę walczyć o Polskę, wstawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami. Bo taki dzisiaj jest czas, że to wymaga odwagi - stwierdził Morawiecki.

Zapewnił, że „my w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę - drogę ku silnej, wielkiej i pięknej Rzeczypospolitej”. - Ten wybór jest zawsze przed nami. Nie możemy z niego zejść na manowce. Jest też droga pośrednia – droga pusta, ponura, donikąd. Chcemy wszystkich tych, którzy są na takiej drodze przyłączyć do nas. Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem - zadeklarował premier.

 

O. Rydzyk krytykuje Konwencję Stambulską i TVP

Z kolei ojciec Tadeuszu Rydzyk w swoim przemówieniu odniósł się również do niektórych z bieżących spraw społecznych i politycznych. Przede wszystkim skrytykował ataki na duchownych i Kościół związane z zarzutami pedofilii. Docenił natomiast to, że w ostatnim czasie wierni modlą się za księży.

-  Nie zauważacie tego, co się dzieje? To aż wstyd mówić, bo nigdy takich słów nie wymawialiśmy. A na księży co wygadują i to akurat „ubrał się diabeł w ornat i na Mszę dzwoni”. Radzę wam wszystkim kupić książkę „Pedofilią w Kościół”, przeczytać i przeanalizować sobie, bo oni szykują się dalej. Najpierw jakie propagandy robią, a później w księży - ocenił o. Rydzyk

Zaapelował też do rządzących, żeby nie dopuścili do wejścia w życie w Polsce tzw. Konwencji Stambulskiej. - Ta Konwencja Stambulska, jak nie będzie odwołana – jest tu pan minister Kownacki (Bartosz Kownacki w latach 2015-2018 był wiceministrem obrony narodowej - przyp.), zna się na prawie - to co będzie? Będą wchodzić gorzej niż nóż w masło. A nie odwołali tego. Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali - skrytykował redemptorysta.

- Dobrze, że jest 500+, dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko - jeszcze duch. Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie trzeba być katolikiem, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami. I o taką Polskę chodzi - zaznaczył.

Gorzkich słów o. Rydzyk nie szczędził również mediom, które jego zdaniem poprzez filmy i seriale próbują narzucić w Polsce ideologię gender. - W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę. Wzorce złe – rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT. Coś obrzydliwego. Puszczają w TVP. Jaka to dobra zmiana? - spytał założyciel Radia Maryja.

Ponadto zaapelował do wiernych, żeby stawali w obronie życia poczętego. - Upominajcie się. I o to ratowanie życia też upominajmy się. My za cicho mówimy. Ta aborcja eugeniczna - a to zabijanie, bo mówią, że to dziecko jest chore, to go zabić. Żadnego nie wolno zabić. Nikogo, bo Pan Bóg się o to upomni - podkreślił o. Rydzyk.

 

Politycy PiS regularnie na urodzinach i pielgrzymce Radia Maryja

Od przejęcia władzy przez PiS politycy obozu rządzącego regularnie uczestniczą w grudniowych rocznicach uruchomienie Radia Maryja oraz organizowanych w lipcu pielgrzymkach społeczności tej stacji na Jasną Górę.

Dwa lata temu prezydent Andrzej Duda i ówczesna premier Beata Szydło skierowali listy do uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. - Audycje Radia Maryja, programy Telewizji Trwam i publikacje „Naszego Dziennika” łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą - stwierdził prezydent. - Nie byłoby tej i innych pielgrzymek Rodziny Radia Maryja, gdyby nie Wasz przewodnik, Ojciec Tadeusz. Jego posługa, jego dzieło zasługuje na wyrazy szacunku i wdzięczności - oceniła Beata Szydło.

W grudniu 2017 roku w urodzinach Radia Maryja brało udział wielu ministrów i wiceministrów oraz parlamentarzystów PiS. Odczytano wtedy listy z podziękowaniami i gratulacjami m.in. od prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Rok później też odczytano list od Andrzeja Dudy, a przemawiał premier Mateusz Morawiecki. Natomiast o. Tadeusz Rydzyk w swoim wystąpieniu wytknął PISF-owi dotację na „Kler”, oraz skrytykował Ruch za zaległości finansowe wobec „Naszego Dziennika”.

Radio Maryja od prawie 28 lat

Radio Maryja zaczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku. Początkowo stacja emitowała programy przez 14 dni na dobę i była dostępna tylko w regionie kujawskim. Stopniowo rozbudowała ramówkę na całą dobę i zasięg do ogólnopolskiego. Właścicielem stacji jest Prowincja Warszawska Redemptorystów.

W lipcu ub.r. Radio Maryja otrzymało od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na kolejne 10 lat, jednocześnie zawarło umowę z Emitelem odpowiadającym za emisję rozgłośni.

Według badania Radio Track od marca do maja br. Radio Maryja miało 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,1 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podziękowania od premiera i prezydenta dla Rodziny Radia Maryja, o. Rydzyk krytykuje TVP za filmy z gejami i rozwodami

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
przecież to prawda.
odpowiedź
User
marian
Napewno wielu osobom zrobiło się przykro po tym co powiedział.
odpowiedź
User
marketer
Co za średniowieczny, bolszewicki grzyb/belzebub w sutannie!
odpowiedź