SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat rusza z nową ramówką. Ma codziennie ponad 400 tys. słuchaczy

Od dzisiaj Radio Nowy Świat wprowadza zmiany w swojej ramówce. Ma być w niej więcej autorskich audycji. - Średnia słuchalność dzienna to 420-460 tys. - informuje nas Magdalena Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.

Article

Radio Nowy Świat od poniedziałku będzie nadawało na żywo o godzinę dłużej, niż do tej pory - do północy. Pojawią się nowe audycje oraz zmienią się godziny emisji niektórych programów.

Cykl „Próbne loty” zostanie ograniczony - w miejsce pasm młodych dziennikarskich talentów pojawią się ich autorskie audycje. Będą to: „Motyw Przewodni”, „Dobrze nastrojone”, „Personal bigos”, „Domówka”, „Berganocka” czy „U progu nocy”. Nadal w sobotę o 19.00 będzie można usłyszeć „Próbny lot”, który rotacyjnie będą prowadzili różni gospodarze, a w nazwie audycji będzie zaznaczone ich nazwisko.

Nowe programy to także „Szczyt wszystkiego” Mateusza Andruszkiewicza, Marcina Manna i Maćka Jankowskiego, „90/h”, który poprowadzi Bartek Winczewski oraz „Muzyka do czytania” Michała Nogasia (od środy, 17 lutego, będzie to muzyczna audycja).

Natomiast w niedziele o 12.00 w audycji prowadzonej przez Wojciecha Manna będzie pojawiał się „Finał tygodnia”, będący podsumowaniem „Szczytu wszystkiego”. Na antenie mają się także pojawiać goście specjalni.

Z kolei 26 lutego na antenie pojawi się prof. Bralczyk ze „Zdaniem profesora Bralczyka”, który przygotuje własny felieton. Znani i cenieni polscy językoznawcy mają się pojawiać co tydzień w piątkowej audycji „Poranna Manna”.

Radia Nowy Świat słucha ponad 400 tys. osób

W ostatni czwartek Radio Nowy Świat wystartowało również wspólnie z platformą Patronite.pl z kampanią wizerunkową. Jej pierwszy etap ma skupiać się na promocji stacji na Facebooku, następnie szerzej w internecie. Materiały promocyjne przygotował Marcin Mann, a koszt kampanii w sporej części miał pokryć Patronite.

Jak poinformowała nas Magdalena Jethon, redaktor naczelna stacji średnia słuchalność dzienna waha się między 420 a 460 tys. osób. Najczęściej radia słuchają w dużych polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku.

Aplikację RNŚ ściągnięto do tej pory ok. 450 tys. razy, ale Jethon zaznacza, że korzysta z niej jedynie ok 5-10 proc. słuchaczy. - Pozostali słuchają, albo z innych aplikacji np. z Patronite, albo bezpośrednio z naszej strony internetowej. Ci ostatni stanowią największą grupę, bo 68- 70 proc. wszystkich naszych słuchaczy - zaznacza szefowa Radia Nowy Świat.

Obecnie zespół ma liczyć 74 osoby, to zarówno dziennikarze, jak i pracownicy działu technicznego, ds. promocji, marketingu, mediów społecznościowych czy obsługi strony internetowej.

Marzenia o reportażach i korespondentach zagranicznych

Radio Nowy Świat ruszyło 10 lipca 2020 roku o godzinie 6.00, pierwszy za mikrofonem zasiadł Wojciech Mann. Stacja utrzymuje się z finansowania społecznościowego, od szczytowego poziomu we wrześniu i październiku ostatnio malała kwota comiesięcznych wpłat na Radio Nowy Świat. 1 listopada wynosiła 708,8 tys. zł, miesiąc później - 694,8 tys. zł, na początku stycznia - 687,4 tys. zł, a 12 lutego - 677 tys. zł.

Jednak w ostatnich dniach poziom wpłat ponownie wzrósł - w niedzielę, 14 lutego br. wynosił ponad 682 tys. zł deklarowanego, miesięcznego wsparcia od ponad 32,1 tys. patronów. - Nigdy nie przypuszczaliśmy, że tak duża liczba osób zdecyduje się na regularne wsparcie (ponad 32 tys.), no i że uda się zebrać tak ogromną kwotę wpłat miesięcznych (prawie 700 tys). To w zupełności wystarczy na robienie takiego radia, jakim jest dziś RNŚ - zapewnia Magdalena Jethon.

- Jednak my chcielibyśmy się dalej rozwijać. Naszym marzeniem jest poszerzenie ramówki, nadawanie audycji autorskich całą dobę, wprowadzenie nowych form radiowych, zatrudnienie korespondentów zagranicznych, realizowanie audycji dokumentalnych, reportażu czy słuchowiska. Te marzenia są dość kosztowne, ale mamy nadzieję, że uda się je zrealizować - zaznacza Jethon w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

W sierpniu ze stacją rozstał się prezes Piotr Jedliński, a w listopadzie z zarządu Radia Nowy Świat odeszli Krzysztof Łuszczewski (zmarł 21 stycznia br. po zakażeniu koronawirusem) oraz Patrycja Macjon. Na początku stycznia Macjon w ogóle pożegnała się z rozgłośnią.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat rusza z nową ramówką. Ma codziennie ponad 400 tys. słuchaczy

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ania
Ciekawe co czuje Agnieszka czytając takie newsy? Skręca nią i planuje w jaki sposób i to rozwalić czy ma zlew na to bo tamto rozwaliła a tego już nie musi?
Bardzo ambitna osoba, ciekawe co zrobią ze słuchalnością?
odpowiedź
User
baron_press
Aniu, pożyjemy zobaczymy. Jeśli już piszesz o rozwalaniu, to na pewno rozwalili Trójkę wszelkich maści redachtory, których Trójka przez dziesięciolecia wykarmiła. A teraz udają biznesmenów na stare lata za wyżebraną kasę.
odpowiedź
User
Qee
I niech się rozwijają oba potrójkowe projekty. Dla słuchaczy tylko lepiej
odpowiedź