SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zuzanna Łuszczewska i Karolina Kaliszewska przejęły po Krzysztofie Łuszczewskim udziały Radia Nowy Świat

Nowymi wspólniczkami internetowego Radia Nowy Świat zostały Zuzanna Łuszczewska i Karolina Kaliszewska. 10 udziałów odziedziczyły po Krzysztofie Łuszczewskim zmarłym w styczniu br.

Article

10 udziałów stanowi 10 proc. kapitału zakładowego Radia Nowy Świat.

Po 10 udziałów firmy mają również Jan Chojnacki, Magda Jethon, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Patrycja Macjon i Wojciech Mann, natomiast do Piotra Jedlińskiego należy 30 udziałów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Patrycja Macjon w listopadzie zrezygnowała z funkcji członka zarządu rozgłośni, a na początku stycznia ogłosiła, że odchodzi z niej, nie podała przyczyn. Natomiast w sierpniu z zarządu odszedł Piotr Jedliński. W lutym br. skrytykował sytuację w stacji i zaproponował, że posiadane udziały mógłby odsprzedaż stowarzyszeniu jej sympatyków.

Radio Nowy Świat jest emitowane od lipca ub.r. Na platformie Patronite stację wspiera obecnie 31,5 tys. internautów, którzy deklarują 663,6 tys. zł wpłat miesięcznie. Dotychczas stacji przekazano łącznie 8,81 mln zł.

W lutym Radio Nowy Świat wprowadziło zmiany w ramówce. - Średnia słuchalność dzienna to 420-460 tys. - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.

Krzysztof Łuszczewski w radiu przez ponad 30 lat

Krzysztof Łuszczewski z Radiem Nowy Świat był związany od startu rozgłośni. Pełnił funkcję dyrektora muzycznego oraz prowadził audycję „Dźwiękowe kontro-wersje”, a do listopada ub.r. był również członkiem zarządu.

W branży radiowej pracował przez ponad 30 lat. Był związany m.in. z Polskim Radiem (jako szef Czwórki i Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej), RMI FM (jako redaktor naczelny i dyrektor programowy), Radiem Kolor (jako dyrektor programowy i muzyczny) oraz Radiem Jazz (też jako dyrektor programowy i muzyczny).

Krzysztof Łuszczewski zmarł 20 stycznia br. po zakażeniu koronawirusem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zuzanna Łuszczewska i Karolina Kaliszewska przejęły po Krzysztofie Łuszczewskim udziały Radia Nowy Świat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl