SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat zmienia nazwę audycji Wojciecha Manna, po wniosku Polskiego Radia do Urzędu Patentowego

Radio Nowy Świat zmieniło nazwę niedzielnej audycji Wojciecha Manna "Bez kolejki" na "Manniak po omacku". Stało się to po tym, jak Polskie Radio wystąpiło do Urzędu Patentowego, by zastrzec marki kilkudziesięciu audycji, m.in. "Manniaka po ciemku".

Wojciech Mann / fot. Facebook Radio Nowy ŚwiatArticle

Programu "Bez kolejki" można posłuchać w niedziele od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Nowy Świat. Bez zmian jego prowadzącym będzie nadal Wojciech Mann, jednak od 29 listopada redakcja zdecydowała się na zmianę nazwy na "Manniak po omacku".

- Zapewne spodziewają się Państwo, że za chwilę rozpocznie się audycja, w trakcie której nie trzeba oczekiwać na swoją kolej. Śpieszymy ze sprostowaniem. Kolejka nadal nie obowiązuje. Obowiązuje jednak inna nazwa. Przed Państwem Manniak po omacku - napisano na profilu facebokowym Radia Nowy Świat.

Polskie Radio chce zastrzec nazwy swoich audycji

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Polskie Radio chce zastrzec nazwy kilkudziesięciu audycji, w tym ponad 30, które były emitowane na przestrzeni lat w Trójce. Z naszych informacji wynikało, że spółka wystąpiła o zastrzeżenie takich znaków towarowych jak „Trzy kwadranse Jazzu”, „Markomania”, „AnagrammarganA”, „Trójka Żąda Debiutów”, „Serwis Trójki”, „Trójkowo Rockowo”, „Trójka Budzi”, „Raport o stanie świata”, „Trójkowo Filmowo”, „Muzyczna poczta UKF”, „Świąteczna poczta UKF”, „Trzy wymiary gitary” czy „Strefa Rock’n’Rolla wolna od Angola” i również nazw audycji dziennikarzy Radia Nowy Świat - Wojciecha Manna („Manniak po ciemku”) i Jana Młynarskiego („Dancing, salon, ulica”) a także nazw nawiązujących do startującej w grudniu rozgłośni Radio 357 („Klub 357”, „Club 357”, „Klub 3/5/7” itd.).

Kilka dni wcześniej podaliśmy, że Polskie Radio złożyło też wniosek o zastrzeżenie nazwy audycji „Muzyka Ciszy” prowadzonej niegdyś przez Marka Niedźwieckiego, a którą emitowano w tym roku 1 listopada po raz pierwszy w Radiu 357 „Przedpremierowo”.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wojciech Mann zamieszanie wokół nazw audycji komentował: - Jeżeli Polskie Radio chce tak bardzo stać się właścicielem mojego tytułu („Manniak po ciemku”), to niech nie zapomną o zastrzeżeniu zarówno wersji z jednym „n”, jak i z dwoma „n”.

- Jednocześnie informuję, że jestem w stanie wymyślić jeszcze parę innych tytułów do moich audycji, więc Polskie Radio musi rozważyć zastrzeżenie sobie praw do mojego wizerunku, życiorysu i ewentualnie rodziny – dodał.

W zeszły piątek zmienił się skład zarządu Radia Nowy Świat. Nie zasiada w nim już Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski, którzy zrezygnowali z pełnionych fukcji, a prezesem jednoosobowego zarządu została Anna Krakowska.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat zmienia nazwę audycji Wojciecha Manna, po wniosku Polskiego Radia do Urzędu Patentowego

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
zderzenie z rzeczywistością, że wszystko co się robi dla firmy jest jej własnością
odpowiedź
User
Michał
Ale dziecinada na złość ciotce Agnieszce. Miało być bez polityki a tu się zaczyna robić polityka z piaskownicy. "Ona mi nasypiała piachu do butów to ja jej grabki złamię..." I tak się zachowują dorośli.
odpowiedź
User
zenek
Przez 5 lat dobrze się brało pisowską kasę, mimo, że widział co władza robi z jego koleżankami i kolegami w mediach publicznych, a teraz kreuje się na wielkiego bohatera opozycji.
odpowiedź