SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patrycja Macjon za Piotra Jedlińskiego w zarządzie Radia Nowy Świat

Po tym jak Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki Ratujmy Trójkę nadającej internetowe Radio Nowy Świat, do zarządu została powołana Patrycja Macjon, jeden z udziałowców firmy.

Article

- Wobec rezygnacji Piotra Jedlińskiego z funkcji prezesa zarządu spółki, wszyscy udziałowcy spółki jednogłośnie postanowili powołać nowego członka zarządu - Patrycję Macjon - tym samym utrzymując jego trzyosobowy skład. Skład wspólników spółki pozostaje bez zmian - podano w czwartek wieczorem w komunikacie Radia Nowy Świat.

Patrycja Macjon to założycielka facebookowego fanpage’a Ratujmy Trójkę. Pozostałymi członkami zarządu nadawcy Radia Nowy Świat są Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski.

Spółka jest obecnie zarządzana przez trzyosobowy zarząd, nowy prezes nie został wybrany.

Piotr Jedliński nadal ma 30 proc. udziałów spółki. Innymi udziałowcami spółki (każdy ma po 10 proc. kapitału) są Jerzy Sosnowski, Magda Jethon, Anna Krakowska, Patrycja Macjon, Jan Chojnacki, Krzysztof Łuszczewski i Wojciech Mann.

Jedliński zrezygnował po krytyce ws. Michała Sz. „Margot”

Piotr Jedliński - pierwszy prezes nadającej Radio Nowy Świat spółki Ratujmy Trójkę - zrezygnował po tym, jak został skrytykowany w mediach społecznościowych za nazywanie niebinarnej osoby zaimkiem męskoosobowym, powołując się przy tym na to, co ma ona zapisane w dokumentach. Po krytyce odcięli się od niego pozostali udziałowcy spółki.

Kilka dni później Magda Jethon powiedziała dla „Gazety Wyborczej”, że nie było nacisków na Jedlińskiego, by zrezygnował, a wręcz przeciwnie: zachęcano go, aby pozostał. W odpowiedzi Piotr Jedliński opublikował wpis na Facebooku, w którym zarzucił Jethon kłamstwo, a Jerzemu Sosnowskiemu naciskanie na niego, by ustąpił. Zacytował fragment maila od niego: - Dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji.

Po tym wpisie Piotr Jedliński usunął się w cień, przy czym zachowuje 30 procent udziałów spółki Ratujmy Trójkę. Jak udało nam się ustalić, najprawdopodobniej zachowa 10 proc., a pozostałe 20 proc. pozostanie w jego depozycie, który obejmie lub kupi osoba wskazana przez zarząd. O tym zdecyduje sam Jedliński.

Radio Nowy Świat jest emitowane w internecie od 7 lipca, kilka dni temu szefostwo rozgłośni poinformowało, że jej aplikację pobrało już 200 tys. osób.  Z kolei w Open FM i WP Pilot stacja ma już łącznie prawie milion unikalnych użytkowników.

Wpłaty na Nowy Świat osiągnęły już pułap ponad 3 mln zł. Projekt wsparło dotychczas prawie 30 tys. użytkowników, którzy deklarują wpłacanie ponad 720 tys. zł miesięcznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Patrycja Macjon za Piotra Jedlińskiego w zarządzie Radia Nowy Świat

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cyrk total
Pati, ino grzeczna bądź i nazywaj faceta babą. Bo jak nie to wisz, rozumisz...
odpowiedź
User
giga
juz dajcie spokój z codziennym wałkowaniem tego niszowego radia..
odpowiedź
User
Free
O co chodzi z tymi udziałowcami?
odpowiedź