SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Plus na sprzedaż

CR Media były niechcianym inwestorem Radia Plus, a teraz wystawiły stacje radiowe na sprzedaż. Od kuchni do sieci może wejść Eska.

CR Media, zaprzątnięte fuzją z Internet Group, prowadzą też proces sprzedaży swojej grupy radiowej - podał "Puls Biznesu".

— Rozważamy wszystkie opcje, które umożliwią rozwój firmy: od pozyskania inwestora, przez zakup podmiotów, do sprzedaży całości — mówi dla "PB" Rafał Oracz, dyrektor generalny CR Media Consulting.

Wśród potencjalnych nabywców są: Radio Zet, Radio Eska i dwóch zagranicznych inwestorów. Nic nie jest jeszcze przesądzone, choć warto zwrócić uwagę na Eskę — właściciela ośmiu stacji sieci Vox, które jeszcze w ubiegłym roku należały do katolickiej sieci Radio Plus. Pozostałe 11 stacji tej sieci należy do CR Mediów.

Do rozłamu doszło, bo episkopat niechętnie widział wśród nabywców kojarzone z lewicą CR Media. Teraz do Radia Plus może wejść kuchennymi drzwiami Eska, kupując stacje właśnie od CR Mediów. Choć może to być utrudnione.

— Jest mało prawdopodobne, by te stacje zostały sprzedane Radiu Eska. Po pierwsze, dostaliśmy lepsze propozycje. Po drugie, mamy zobowiązania wobec strony kościelnej — twierdzi Rafał Oracz.

— Nie komentujemy doniesień o rozmowach z CR Media — mówi Leszek Kozioł, prezes Radia Eska.

Wiadomo jednak, że połączenie stacji, które należały kiedyś do sieci Plus, jest najlepszym rozwiązaniem. Sieć ma wtedy sens, gdy ma zasięg ogólnopolski — kilku regionalnym stacjom trudno wyjść na plus. Co prawda, Leszek Kozioł twierdzi, że sieć, rozwijana na bazie ośmiu stacji Vox, może przynieść zysk w trzy lata, ale jej mierzony słuchalnością udział w ogólnopolskim rynku wynosi 0,45 proc. Co ważne, Radiu Eska udało się przejąć kontrolę nad stołeczną rozgłośnią, kluczową dla całej sieci. Zarząd z ramienia Eski jest już wpisany do KRS, a związany z nią Time sprzedaje czas reklamowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Plus na sprzedaż

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl