SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie alternatywa dla Radia Maryja? Katolickie radio zwiększa zasięg

W Limanowej w południowej Małopolsce rozpoczęło nadawanie katolickie Radio Profeto. Rozgłośnia jest nadawana na częstotliwości 100,3 FM. Wkrótce w DAB+ stacja rozpocznie regularną emisję w kilku dużych polskich miastach.

Article

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji dla Radia Profeto we wrześniu ub.r.

- Ogromnie się cieszymy! To kolejna szansa dotarcia z programem ewangelizacyjnym do jeszcze większego grona słuchaczy - mówi ks. Michał Olszewski SCJ, twórca radia i prezes Fundacji Profeto.pl. Dla sercanina to osobiście ważna informacja, bo pochodzi z gminy Laskowa, która znalazła się w zasięgu nowej częstotliwości. - Mam nadzieję, że Profeto szybko zadomowi się na nowym terenie. Wszystkich naszych nowych słuchaczy chciałbym serdecznie przywitać i obiecać, że zrobimy wszystko, aby nasz program był na najwyższym poziomie - dodaje ks. Olszewski.

Wkrótce ruszy emisja z nowych nadajników DAB+

Radia Profeto było również testowo nadawane w systemie cyfrowego radia DAB+ z Tarnowa, Sądecczyzny, Bielska-Białej, Warszawy i Trójmiasta.

Obecnie w ten sposób rozgłośnię można odbierać w okolicach Starego Sącza, Wrocławia, Bielska Białej, Gliwic i Andrychowa.

Stacja otrzymała też koncesję na regularną cyfrową emisję w Poznaniu, Tarnowie, Częstochowie, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie i Toruniu. Emisja może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Spośród stacji katolickich lepszym zasięgiem może poszczycić się tylko Radio Maryja.

Zobacz także: Coraz więcej emisji DAB+ w całej Europie. Czy w Polsce dojdzie wyłączenia nadajników FM?

Opóźniony start nadajnika w Limanowej

Emisja na południu Małopolski miała rozpocząć się już w listopadzie ub.r.

- Budowa infrastruktury nadawczej już ruszyła i mamy nadzieję, że pierwsze dźwięki Radia Profeto na częstotliwości 100.3FM będą słyszane już w listopadzie w gminach: Iwkowa, Jodłownik, Laskowa, Limanowa, Lipnica Murowana, Łapanów, Łososina Dolna, Nowy Wiśnicz, Słopnice, Tymbark, Trzciana, Żegocina. Aby dokończyć budowę nadajnika, potrzebujemy Waszej pomocy - informował nadawca na stronie internetowej jesienią 2020 roku.

Zobacz także: Polskie Radio zwiększy obecność w DAB+. „Nadawcy komercyjni blokują cyfryzację”

Stacja nadaje od 2014 roku

Radio Profeto to katolicka, ewangelizacyjna rozgłośnia należąca do prowincji Sercanów. Rozpoczęła emisję w czerwcu 2014 roku. Najpierw była dostępna wyłącznie drogą internetową. We wrześniu 2017 roku rozpoczęła jednak nadawanie na częstotliwości 92,1 FM ze stacji nadawczej Skomielna Czarna / Polana na górze Parszywka. Dzięki tej emisji dociera do mieszkańców Krakowa i okolicznych gmin. W ofercie rozgłośni są audycje z modlitwami, poświęcone ewangelii, muzyce katolickiej, relacje z pielgrzymek na Jasną Górę.

Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. – Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy” – informuje o sobie nadawca.

Zobacz także: Cztery oferty w konkursie na rezerwację częstotliwości DAB+. Jakich stacji będzie można słuchać?

Dołącz do dyskusji: Będzie alternatywa dla Radia Maryja? Katolickie radio zwiększa zasięg

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koncesja
TV trwam do likwidacji bo więcej tam polityki niż głoszenia słowa Bożego.
odpowiedź
User
M
Świetnie
odpowiedź
User
Terier
Mimo, że sam nie jestem praktykujący, to gdyby to była prawdziwie katolicka rozgłośnia, a nie wspierająca Jarka, to sam dam datek.
odpowiedź