SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiktor Świetlik w nowym programie Polsat News? Rafał Ziemkiewicz: to będzie infotainment

Rafał Ziemkiewicz i Monika Jaruzelska to niemal pewni prowadzący wieczornego programu przygotowywanego przez Polsat News. Trzeci z wymienianych jako potencjalny prowadzący, Wiktor Świetlik, wciąż nie dał stacji jednoznacznej odpowiedzi. Prace nad programem są na razie na bardzo wczesnym etapie - wynika z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl.

Rafał Ziemkiewicz, fot. AKPAArticle

Polsat News pracuje nad formatem, który miałby być odpowiedzią na nadawane przez TVP Info „W tyle wizji” oraz „Szkło kontaktowe” TVN24. Jako potencjalnych prowadzących wymienia się Rafała Ziemkiewicza, Wiktora Świetlika i Monikę Jaruzelską.

Ziemkiewicz potwierdza prace nad programem infotainmentowym

- Proszę mi wybaczyć, nie mam na ten temat zupełnie nic do powiedzenia - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Ziemkiewicz. Na Twitterze zaś skomentował: - W odpowiedzi na liczne pytania, wyjaśniam, że doniesienia medialne, iż mam prowadzić nowy program w Polsat News, nie polegają na prawdzie. Nie chodzi o program satyryczny, tylko o formę z gatunku "infotainment".

Tym samym dziennikarz potwierdził pośrednio to, o czym pisał portal Wirtualnemedia.pl i co potwierdzają także nasze źródła: Polsat miał zaproponować mu współprowadzenie programu o roboczym tytule „Bez ogródek”, łączącego polityczny komentarz i informację z luźną konwencją.

Sam dziennikarz jednak w środę zamieścił jeszcze jednego twitta, w którym napisał: - A co to znowu za fejk niusy? Niczego przecież nie potwierdziłem. Sprostowałem tylko, że skoro media spekulują o pojawieniu się w Polsacie formaty analogicznego do „W tyle wizji” czy „Szkła Kontaktowego” to nie są to „programy satyryczne” tylko infotainment.

Świetlik związany jest z TVP

Wśród osób mających prowadzić nowy program Polsat News wymieniany jest także Wiktor Świetlik. Przy czym o ile Rafał Ziemkiewicz nie jest już związany z Telewizją Polską (prowadził „W tyle wizji” do września ub.r., a po tym jak skrytykował tzw. piątkę Kaczyńskiego zniknął z grafiku), o tyle Świetlik nadal współpracuje z publicznym nadawcą.

Wciąż bowiem pojawia się we „W tyle wizji”. I choć od kilku miesięcy bywa w tym programie znacznie rzadziej, niż jeszcze rok temu (raz-dwa razy w miesiącu), to jest też gospodarzem cyklu „Nie taka prosta historia” w TVP Historia oraz pisuje do internetowego Tygodnika TVP.

- Nici łączących Świetlika z Telewizją Polską jest tak wiele, że jemu trudniej byłoby je zerwać, by przejść do Polsatu. Dlatego wciąż się zastanawia nad - nie do końca jasno sprecyzowaną - propozycją konkurencji, w jego przypadku nie ma jeszcze stuprocentowej decyzji. Chociaż wstępne rozmowy już się odbyły - mówi nasz informator z Polsatu. - Być może w tym  przypadku komuś bardziej zależy na zdenerwowaniu Jacka Kurskiego, niż na zatrudnieniu Świetlika - dodaje.

Z naszych informacji wynika, że program pod roboczym tytułem „Bez ogródek” jest w tej chwili na bardzo wczesnym etapie przygotowań: nie ma skrystalizowanej formuły, nie wiadomo w jakie dni i o jakich godzinach mógłby być emitowany. Nasi informatorzy w Polsacie podkreślają: - Na tym etapie to są jeszcze bardzo mgliste plany.

„Szkło kontaktowe” popularniejsze niż „W tyle wizji”

Polsat News jest jedynym z czołowych kanałów informacyjnych, w którego ramówce nie ma wieczornego programu podsumowującego w luźnej formie wydarzenia mijającego dnia.

Widownia nadawanego przez TVN24 programu „Szkło kontaktowe” w okresie od 1 września do 13 października 2021 roku wyniosła 591 tys. osób, co przełożyło się na 5,79 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

Z kolei „W tyle wizji” w tym samym okresie oglądało średnio 527 tys. widzów, a udział TVP Info plasował się na poziomie 4,73 proc.

Polsat News miał w październiku 2021 roku 1,5 proc. udziału w rynku - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Wiktor Świetlik w nowym programie Polsat News? Rafał Ziemkiewicz: to będzie infotainment

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Programy dla psycho fanów PiS albo PO....
odpowiedź
User
2021
Tyle lat, tyle transferów, techniczne zmiany i 1,5% oglądalności. Jakaś przyczyna tego jest. Dla mnie PN jest kanałem ostatniego wyboru. Prędzej zajrzę doTVP Info zobaczyć, jak dobrze żyje się narodowi i jak Tusk mówi w obcym , znienawidzonym języku.
odpowiedź
User
YKK
Małorolna głupota na pewno odnajdzie się w Polsacie. Zresztą dla niego od zawsze tylko hajs się liczy.
odpowiedź