SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Ziemkiewicz przegrał w sądzie z senatorem PO ws. tweeta o „przecweleniu”

Sąd drugiej instancji podtrzymał orzeczenie nakazujące Rafałowi Ziemkiewiczowi przeproszenie senatora Platformy Obywatelskiej Kazimierza Ujazdowskiego za wpis twitterowy, w którym publicysta stwierdził, że polityka „przecwelili w tym PO, upokorzyli i ośmieszyli”.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił kwotę, którą Rafał Ziemkiewicz ma wpłacić Polskiej Akcji Humanitarnej, na 5 tys. zł. Natomiast w pozostałej części podtrzymał orzeczenie sądu pierwszej instancji, wydane pod koniec ub.r.

- Drobne zwycięstwo kultury nad chamstwem - skomentował Kazimierz Ujazdowski na Twitterze.

Ujazdowski pozwał Rafała Ziemkiewicza za wpis twitterowy z 21 lipca 2019 roku. Publicysta odniósł się do tweeta, w którym senator PO ocenił: „PiS wytwarza klimat przyzwolenia na barbarzyńskie akty. Dopóki telewizja Kaczyńskiego i Kurskiego odzierać będzie  przeciwników ideowych i politycznych z godności, dopóty klimat zachęty do barbarzyństwa będzie się rozwijał, a słowa ministrów będą pustymi deklaracjami”.

- Panie Kazimierzu, przecwelili Pana w tym PO, upokorzyli i ośmieszyli, a Pan tak dalej, jak to mówią, bez mydła... Na litość, po co? - spytał Ziemkiewicz.

Profil twitterowy Rafała Ziemkiewicza ma obecnie 274 tys. obserwujących.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Publicysta do orzeczenia z pierwszej instancji w procesie wytoczonym przez Ujazdowskiego odniósł się niedawno, komentując prawomocne uniewinnienie pisarza Jakuba Żulczyka od zarzutu znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy.

- Sąd nakazał mi przeproszenie senatora Ujazdowskiego za stwierdzenie, że „przecwelili go w tej Platformie”. Sąd pozwala byle pętakowi nazywać Prezydenta RP „debilem”. Sędziowie się dziwią, że ludzie sądów nie szanują i nie wierzą w ich bezstronność - ocenił Ziemkiewicz.

 

Dołącz do dyskusji: Rafał Ziemkiewicz przegrał w sądzie z senatorem PO ws. tweeta o „przecweleniu”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ala
To Ziemkiewicz ma racje ! Ujazdowski jest zwykłym, politycznym zdrajca, spadem bez klasy !
odpowiedź
User
fgh
Wg reguł świata zachodniego krytykowanie polityka nawet ostre jest standardem demokracji i nie można za to ponosić konsekwencji prawnych.
odpowiedź
User
grypserą
Wg reguł świata zachodniego krytykowanie polityka nawet ostre jest standardem demokracji i nie można za to ponosić konsekwencji prawnych.

Nie bądź śmieszny.
odpowiedź