SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Raffaele Annecchino prezesem i dyrektorem generalnym ViacomCBS Networks

Raffaele Annecchino został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym ViacomCBS Networks International (VCNI). Zastąpił Davida Lynna, który odchodzi z firmy po 24 latach.

Raffaele AnnecchinoArticle

W nowej roli Annecchino będzie nadzorować wszystkie sieci medialne ViacomCBS i powiązane firmy poza Stanami Zjednoczonymi.

W ramach obowiązków będzie odpowiedzialny za portfolio marek rozrywkowych telewizji płatnej i sieci nadawczych na sześciu kontynentach - w tym  m.in. za Channel 5 w Wielkiej Brytanii, Telefe w Argentynie i Network 10 w Australii. Będzie również odpowiedzialny za międzynarodowe działania mające na celu dalsze wdrożenia platformy Pluto TV i uruchomienie Paramount + w 2021 r.

- Raffaele Annecchino jest zorientowanym na wyniki liderem, którego doświadczenie w zwiększaniu międzynarodowego zasięgu ViacomCBS, budowaniu kluczowych partnerstw oraz koncentracja na budowaniu oferty opartej o obecność na platformach mobilnych i cyfrowych będzie miało kluczowe znaczenie dla budowania pozycji lidera naszej firmy w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji - komentuje Bob Bakish, szef ViacomCBS.

- Chciałbym wyrazić najgłębsze podziękowania Davidowi Lynnowi za jego osiągnięcia w ciągu ostatnich dwóch dekad, od integracji międzynarodowych portfeli CBS i Viacom po nadzorowanie uruchomienia Viacom International Studios - dodał Bakish.

Ostatnio prezesem ViacomCBS Networks na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję

Annecchino zajmował szereg stanowisk w ViacomCBS Networks International (dawniej Viacom International Media Networks (VIMN)). Ostatnio pełnił funkcję prezesa ViacomCBS Networks na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję (EMEAA), w którym to czasie nadzorował operacje na wielu rynkach oraz kierował i koordynował strategię mobilną VCNI na całym świecie. Wśród jego osiągnięć było uruchomienie i przejęcie kanałów niekodowanych na kluczowych rynkach Włoch, Hiszpanii i Niemiec. Annecchino odpowiadał również za strategię wprowadzania Pluto TV w Europie – platforma została niedawno uruchomiona w Hiszpanii, a kolejne wdrożenia będą miały miejsce w 2021 we Francji i Włoszech.

Z kolei David Lynn, pełniąc obowiązki prezesa i dyrektora generalnego VCNI, a wcześniej VIMN, był odpowiedzialny za liczne strategiczne inicjatywy rozwojowe mające na celu dywersyfikację międzynarodowej działalności firmy, co skutkowało między innymi znacznym wzrostem przychodów z reklam cyfrowych i subskrypcji. Lynn nadzorował też uruchomienie Viacom International Studios oraz uruchomienie Pluto TV i Noggin.

Dołącz do dyskusji: Raffaele Annecchino prezesem i dyrektorem generalnym ViacomCBS Networks

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl