SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w ramówce Trójki: nowa audycja Barona, Ciechański w porze LP3. Znikają "Myślidziecka 357" Stoparczyk

Od poniedziałku, 8 lutego, Trójka zmieni dość radykalnie swoją ramówkę: przesunięte zostanie popołudniowe „Zapraszamy do Trójki”, natomiast w piątki w godzinach, w których nadawana była Lista Przebojów, Łukasz Ciechański poprowadzi nową audycję muzyczną, pt. „Cztery strony dźwięku”.

fot. polskie radioArticle

Polskie Radio ogłosiło kilka dni temu, że zmienia ramówkę Trójki. W oficjalnym komunikacie zapowiedziano, że nadal będą emitowane audycje m.in. Piotra Barona, Marka Wiernika czy Aleksandry Kaczkowskiej. - Nasza nowa ramówka będzie dopasowana do stałych odbiorców, ale też zaprezentuje świeże, nowoczesne spojrzenie na radio, które ma za zadanie zainteresować słuchaczy dotychczas z Trójką niezwiązanych. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy nowe twarze - opisuje Michał Narkiewicz-Jodko, dyrektor stacji.

Zapytaliśmy Polskie Radio o szczegóły antenowych zmian. - O wszelkich szczegółach dotyczących nowej ramówki będziemy informować Słuchaczy zarówno na antenie jak i fb Trójki oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia - odpowiedziała nam Monika Kuś z Biura Zarządu nadawcy.

„3 dekady temu” w Trójce

Z zamieszczonej w sieci ramówki wynika, że w porannym paśmie „Pora na Trójkę” pojawi się nowa pięciominutowa audycja o charakterze historycznym - „3 dekady temu” (godz. 8.15-8.20). 15-minutowy codzienny reportaż, który pod koniec stycznia wrócił na antenę, zostanie przesunięty z godz. 18.15 na 17.45.

Ważną zmianą jest przesunięcie codziennego pasma „Zapraszamy do Trójki” o godzinę: od poniedziałku nadawane będzie od godz. 15.05 do godz. 18.00. (zamiast od 16.05 - 19.00). Audycja wróciła na antenę w grudniu ub. roku.  O 18.05 z kolei zaczynać się będzie audycja „W tonacji Trójki”, która dotychczas nadawana jest o godz. 15.05.

Nowa audycja Łukasza Ciechańskiego

W piątki o 19 pojawi się nowa audycja Łukasza Ciechańskiego, pt. „Cztery strony dźwięku”, poświęcona muzyce list przebojów z całego świata.

Ciechański, który od października 2020 roku prowadzi poranną audycję „Pora na Trójkę” - w piątki oddać ma prowadzenie Mateuszowi Droździe.

Pasmo „Pora na Trójkę” Ciechański początkowo prowadził w parze z Magdaleną Łukowską, jednak od grudnia prowadzi ją już sam. Łukowska dołączy za to do Anny Popek, by razem z nią prowadzić program "Leniwa niedziela". 

O godz. 22.05 w piątki pojawi się kolejna nowa audycja, tym razem wicedyrektora anteny, Marka Wiernika – „Rocka klasyka według Wiernika”.

Nowa weekendowa ramówka Trójki

Zmienia się też weekendowa ramówka. O godz. 11.05 (tuż po zostającej na antenie „Audycji podzwrotnikowej” Wojciecha Cejrowskiego) pojawi się magazyn kulturalny Redbada Klynstry „Klynstra o teatrze”. O 12.05 - „Trójka Żąda debiutów” Tomasza Żądy, zaś tuż po niej, o godz. 13.05 - nowy program muzyczno-kulinarny Adriany Marczewskiej, pt. „Gorąca płyta”.

Między godziną 15.05- 18.00 usłyszymy nowy autorski program muzyczny Piotra Barona, pt. „Nie tylko gitary”, tuż po niej zaplanowano „Trójkowo Filmowo” Ryszarda Jaźwińskiego, a o 19.05 zaczynać się będzie audycja „Francuski łącznik” Moniki Małkowskiej. Ten program przeniesiono z soboty, z godz. 14.00 (o tej porze nadawany był od sierpnia 2020 r.). Od godz. 20.05 zaczynać się będzie trzygodzinne nowe pasmo muzyczne Karola Gnata i Tomasza Dudka, pt. „W rytmie na trzy”. Znika natomiast poranny sobotni program „Myślidziecka 3/5/7”, w której Katarzyna Stoparczyk rozmawiała ze znanymi osobami, wspominając z nimi dzieciństwo.

Według wyników badania Radio Track z czwartego kwartału ub.r. Trójka miała 2,4 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,3 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w ramówce Trójki: nowa audycja Barona, Ciechański w porze LP3. Znikają "Myślidziecka 357" Stoparczyk

132 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dariusz
"pojawi się nowa pięciominutowa audycja o charakterze historycznym - „3 dekady temu” (godz. 8.15-8.20)"
Dyrekcja Trójki robi sobie jaja - ta "nowa", o żenującym poziomie audycja Migały, emitowana była przez kilka miesięcy już w ubiegłym roku :)
odpowiedź
User
pęknięta guma łukasza
Ciechan będzie orać z rana i z wieczora. Biada konkurencji!
odpowiedź
User
walter
żenada a nie ramówka.
odpowiedź