SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RE:Akcja: szansa dla młodych z pomysłami

Nowy program adresowany do młodych, aktywnych widzów w TVP1.

5 listopada na antenie telewizyjnej Jedynki pojawi się program 'RE:Akcja', który zdaniem TVP będzie stanowił platformę wymiany poglądów i myśli, dając widzom szansę wypowiedzenia się, rozwijania i realizowania pomysłów z różnych dziedzin.

"Chcemy udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Będziemy pokazywać, co robić, by nie pozostawać biernym w szybko zmieniającym się świecie" - mówią autorzy RE:Akcji, Michał Marczak i Andrzej Szajewski.

Głównym założeniem programu RE:Akcja jest aktywizowanie młodych ludzi, pokazywanie jak można spędzić wolny czas. Program realizowany będzie w starej hali przy ul. Mińskiej w Warszawie DOMu Re:akcji. Odbywać się w nim będą m.in. warsztaty, spotkania i pokazy. Kamera będzie pokazywać, co dzieje się w hali, pokaże też relacje pomiędzy bohaterami programu - ich przyjaźnie, konflikty, problemy. Stałym elementem programu będą reportaże z odbywających się w różnych częściach kraju imprez muzycznych, sportowych, zawodów sportów ekstremalnych itp. Na stronie internetowej będzie można przeczytać i zobaczyć, co dzieje się w DOMu, obejrzeć nagrania, które nie zmieściły się w programie, włączyć się w dyskusję na forum.

"DOM RE:Akcji" ma stworzyć przestrzeń, w której ludzie z całej Polski mogą coś powiedzieć, dostać szansę na zrealizowanie swoich pomysłów. Program pokaże jak działać, co robić z dobrymi pomysłami, aby je zrealizować." - mówią autorzy RE:Akcji. "Program nie tylko wypromuje młodych i zdolnych i zaktywizuje znudzonych, ale także pomoże im w starcie w dorosłe życie, dając solidny początek ich karierze zawodowej".

RE:Akcja nie mieści się w żadnej z dotychczasowych konwencji - łączy w sobie elementy reality show, talk-show, magazynu, filmu dokumentalnego i reportażu, wielopłaszczyznowo prezentując rozgrywającą się akcję. W programie nie ma także typowych prowadzących - bohaterami i prowadzącymi są ludzie, którzy pracują i spotykają się wspólnie w specjalnie stworzonym do tego celu miejscu. " W RE:akcji nikt widzom niczego nie nakazuje. Po prostu obserwują siebie samych i sami decydują, co chcą oglądać. Bez prowadzących i wymuszonego luzu. Nie tworzymy sztucznych sytuacji mówiąc o problemach, czy zainteresowaniach ludzi w studio, tylko sami tych problemów dotykamy i sami jesteśmy tym zainteresowani." - podkreślają autorzy.

W programie poruszane będą tematy z różnych obszarów, jak m.in.:
- Kultura (film, teatr, animacja, muzyka, książki, rzeźba, malarstwo, fotografia, komiks, happening, Flash-mob, Kabaret, One-man-show (komicy), slam-poetry (konkursy poetów)
- Sport i rozrywka (podróże, sporty ekstremalne, niecodzienne dyscypliny sportowe, ligi sportowe, organizacja imprez, akcje specjalne, spełnianie marzeń widzów, wywiady i rozmowy)
- Nauka (wynalazki, polskie odkrycia, obalanie naukowych mitów, eksperymenty, przedstawianie młodych zdolnych, uczestnictwo w eksperymentach, rozmaite warsztaty, szkoły językowe)
- Publicystyka (sprawy aktualne i ważne dla młodych, dotykanie ich problemów, dyskusje, propozycje rozwiązań, poruszanie kwestii społecznych, walka z rasizmem, tolerancja i.t.d.)
- Cyberkultura (Internet, społeczności internetowe, gry komputerowe, interakcja, fora, chaty, strony internetowe, demoscena, flashart, net art.)

Premiera pierwszego programu w sobotę 5 listopada o godz. 11.05.

Scenariusz i reżyseria: Michał Marczak, Andrzej Szajewski. Produkcja: TPS Spółka z.o.o.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RE:Akcja: szansa dla młodych z pomysłami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl