SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reckitt w kampanii uczy, jak leczyć się odpowiedzialnie

Firma Reckitt startuje z kampanią społeczno-edukacyjną, której celem jest zwiększenie świadomości w zakresie skutecznego oraz bezpiecznego leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Jest ona elementem uruchomionej w ubiegłym roku platformy edukacyjno-komunikacyjnej „Lecz się odpowiedzialnie”.

Article

Reckitt startuje z kampanią społeczno-edukacyjną informującą o znaczącej przewadze infekcji pochodzenia wirusowego oraz właściwych sposobach ich leczenia. 

Kreacje non-branded to proste analogie do niepasujących do siebie przedmiotów, bazujące na skojarzeniach, wykorzystujące proste metafory i przekazy. Celem tego zabiegu jest przedstawienie złożonego oraz skomplikowanego zagadnienia w lekki i przystępny sposób, zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Za pomocą nieoczywistych połączeń takich jak: zupa i widelec, dmuchany młotek oraz gwóźdź, a także gramofon i talerz, kreacje obrazują, że antybiotyk stosowany na wirusowe infekcje nie zadziała. Dodatkowo kampania zwraca uwagę na fakt, że 9 na 10 infekcji gardła powodują wirusy.

– Naszym celem jest pomoc konsumentom w efektywnym zwalczaniu infekcji górnych dróg oddechowych. Chociaż zobowiązanie jest globalne, realizujemy je poprzez szereg lokalnych akcji. Zlecone przez Reckitt i przeprowadzone przez IPSOS badanie pokazuje, że Polacy nie wiedzą, jak skutecznie leczyć infekcje górnych dróg oddechowych. Polska znajduje się w czołówce krajów, w których przyjmuje się najwięcej antybiotyków. Kampania, z którą właśnie startujemy, jest więc odpowiedzią na realne wyzwanie – jej celem jest edukacja społeczeństwa: konsekwentna, długotrwała i zakrojona na szeroką skalę, która uświadomi zagrożenia tak indywidualne, jak i populacyjne, związane z nadużywaniem antybiotyków i antybiotykoopornością. Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do zwiększania świadomości społecznej, budując nawyk odpowiedzialnego leczenia infekcji górnych dróg oddechowych - zaznacza Maja Marciszewska, category manager OTC & Nutrition PLEE Reckitt Health.

Działania są realizowane w telewizji, digitalu, a także promowane aktywnościami z zakresu media relations oraz współprace z influencerami.

Za stworzenie strategii komunikacji odpowiada Big Picture i Enmedica. Realizację działań z zakresu media relations, branded content dla marki oraz wybór i koordynację działań z influencerami powierzono agencji Big Picture. Enmedica koordynuje również tworzenie platformy komunikacyjnej do środowiska medycznego. Za tegoroczną ideę kreatywną oraz kreację kampanii odpowiada agencja DDB Warszawa. Zakupem mediów zajmuje się dom mediowy OMD

Dołącz do dyskusji: Reckitt w kampanii uczy, jak leczyć się odpowiedzialnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl