SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Religia.tv: program z “Gościem Niedzielnym”, mniej Szymona Hołownii

W jesiennej ramówce Religia.tv znajdą się cztery nowe programy, w tym cykl wywiadów współtworzony z "Gościem Niedzielnym". Na antenie pozostaje program “Ludzie na walizkach” Szymona Hołownii, ale nie będzie już jego drugiego talk-show.

Pierwsza nowość – program “Gość Niedzielny w Religia.tv” - to wspólny projekt stacji i tygodnika “Gość Niedzielny” pomyślany jako element strategii marketingowej kanału. Religia.tv chce bowiem skorzystać z pozycji tytułu, który ma najwyższą sprzedaż w segmencie tygodników opinii (więcej na temat liderowania “Gościa Niedzielnego”), dla “GN” to kolejny sposób dotarcia do czytelników”. Program ten składać się będzie z 12 wywiadów emitowanych w niedziele, poprzedzonych materiałem wprowadzającym na łamach magazynu. Gośćmi dziennikarza Religia.tv Macieja Gajka będą naukowcy i politycy z całego świata, którzy przedstawią swoje poglądy na obecność religii i etyki w każdej dziedzinie życia.

Gajek jesienią poprowadzi też program “Piąta strona nieba”, w którym rozmawiać będzie o otaczającej nas rzeczywistości z przedstawicielami różnych religii i kościołów. W każdym odcinku pojawi się także przegląd prasy, przygotowywany przez dziennikarzy telewizyjnych (m.in. Pawła Płuskę z “Faktów” TVN) pod kątem tematów religijnych. Raz w miesiącu program będzie nagrywany w Brukseli, gdzie reprezentanci różnych wyznań przedstawią swoje poglądy z perspektywy stolicy Unii Europejskiej (tutaj znajdzie się przegląd prasy Beaty Płomeckiej z Polskiego Radia). Emisja w niedziele o 13.00.

Kolejne dwie jesiennej nowości: to „Biblijna lekcja reIigii” (cykl audycji na temat wiedzy biblijnej, emisja w dni powszednie o 19.30) oraz “Tego dnia” (multimedialne kalendarium najciekawszych wydarzeń religijnych, społecznych, politycznych, kulturalno – artystycznych, emisja w dni powszednie o 6.30, a w weekendy – o 7.20).

Na antenie pozostają programy “Rozmównica” i “Kulturoskop” oraz talk-show szefa programowego Religia.tv Szymona Hołownii “Ludzie na walizkach”. W jesiennej ramówce nie będzie natomiast nowych odcinków także prowadzonego przez Hołownię programu “Bóg w wielkim mieście”. - Nie wykluczam, że “Bóg w wielkim mieście”, lub inny program o charakterze talk - show wróci jeszcze na antenę Religia.tv. W tej chwili chcę jednak skoncentrować się na jednym projekcie. “Ludzie na walizkach” to jedna z najważniejszych przygód w moim dziennikarskim życiu - mówi nam Szymon Hołownia.

Jesienna ramówka kanału rusza 18 września br. W październiku stacja ma wystartować z kampanią reklamową, która obejmie telewizję, prasę i internet.

Dołącz do dyskusji: Religia.tv: program z “Gościem Niedzielnym”, mniej Szymona Hołownii

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sg
szkoda, że ściągają "Boga w wielkim mieście"
odpowiedź
User
mix
jak hołownia sobie swoją aktualną kochankę mołek zaprasza do tvn religia to bóg z nieba nie może na tę fałsz i obłudę patrzeć
odpowiedź