SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Resort zdrowia chce kampanią walczyć z paleniem tytoniu wśród młodzieży

Ministerstwo Zdrowia wybiera w przetargu agencję, która zajmie się przygotowaniem i realizacją ogólnokrajowej kampanii mającej na celu zwalczanie używania wyrobów tytoniowych przez młodzież - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Wybrana w przetargu agencja zajmie się przygotowaniem i realizacją ogólnokrajowej kampanii mającej na celu zwalczanie używania wyrobów tytoniowych. Działania mają być skierowane do młodzieży.

Z jednej strony zaplanowane działania promocyjne i edukacyjne będą mieć na celu zapobieganie rozpoczynaniu używania substancji tytoniowych, z drugiej - informować o tym, jak zaprzestać ich używania. 

"Antytytoniowa" kampania resortu zdrowia będzie obejmować szerokozasięgowe media, takie jak telewizja, radio, eventy, prasę, internet.

Kampania ma podnieść świadomość, przede wszystkim środowisk osób młodych, rodzin i opiekunów dzieci i młodzieży, dziennikarzy, wydawców oraz innych osób mających wpływ na przekazy medialne. Ma też wskazywać, że przekaz niewłaściwie prezentujący dane wyroby tytoniowe oraz wyroby powiązane może potęgować negatywne skutki społeczne, doprowadzając do zwiększenia liczby palących nieletnich.

O wyborze zwycięskiej agencji zdecydują: uzyskanie większej niż 1 mln liczby odwiedzin strony internetowej (waga: 40) oraz cena (waga: 60).

Zaplanowana przez resort zdrowia kampania będzie trwała do końca 2023 roku.

Przetarg trwa do 29 sierpnia  br.

Dołącz do dyskusji: Resort zdrowia chce kampanią walczyć z paleniem tytoniu wśród młodzieży

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zainteresowany
link do przetargu nie działa
odpowiedź
User
Zakłamanie
Lepiej połapcie sprzedawców nielegalnych papierosów na bazarach (u których m.in. zaopatruje się młodzież). W takim Lublinie handlują sobie bezczelnie na widoku w środku miasta przy dworcu PKS ("Papierosy, papierosy, komu papierosy!") i nikt od lat policja nie reaguje.
odpowiedź