SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Thomson Reuters z rosnącymi wynikami. Dobre prognozy na kolejne kwartały

W drugim kwartale 2022 roku firma Thomson Reuters, właściciel agencji Reuters zanotowała wzrost przychodów o 5 procent, podczas gdy zysk operacyjny zwiększył się do kwoty 391 mln dolarów. Koncern przewiduje, że w całym 2022 roku jego wpływy pójdą do góry o 6 procent, pomimo spowalniającej koniunktury w globalnej gospodarce.

Siedziba Thomson Reuters Corp. (fot. Jason Zhang, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)Article

Thomson Reuters (TR) to kanadyjski holding medialny funkcjonujący na rynku od 2008 r., w jego portfolio znajduje się m.in. Reuters, najbardziej znana agencja informacyjna na świecie.

Obiecujące wyniki

W drugim kwartale 2022 r. Thomson Reuters odnotował lepszy od oczekiwanego zysk i podniósł swoją całoroczną prognozę przychodów, która, jak powiedział, odzwierciedla siłę w jego biznesach prawnych, podatkowych i księgowych oraz korporacyjnych. Firma oczekuje, że przychody w 2022 r. wzrosną o 6 proc., a wpływy z segmentów biznesowych „Big 3” pójdą w górę o 7 proc.

Spółka podała, że skorygowany zysk za drugi kwartał wyniósł 60 centów na akcję. Analitycy oczekiwali 53 centów na akcję - wynika z szacunków Refinitiv.

Czytaj także: Dziennikarz CNN był inwigilowany w Grecji. Wykorzystano program podobny do Pegasusa

Łączne przychody TR wzrosły o 5 proc. w raportowanym kwartale, do 1,61 mld dol., podczas gdy zysk operacyjny zwiększył się o 24 proc. do 391 mln dol.

- Wskaźniki wiodące pozostają zdrowe, a my mamy prężny, wysoce przewidywalny biznes obsługujący rozwijające się branże – zaznaczył w oświadczeniu Steve Hasker, szef Thomson Reuters. - Patrząc w przyszłość, jestem przekonany, że jesteśmy dobrze przygotowani do rozwoju wbrew obawom rynkowym, takim jak inflacja i spowalniający wzrost gospodarczy.

Przychody koncernu wzrosły w pięciu obszarach działalności.Segment Big 3 wzrósł o 6 proc., podczas gdy przychody Reuters News poszły w górę o 9 proc.

Czytaj także: Alessandra Galloni nową naczelną Reutersa. Pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii agencji

Reuters News zarabia w połowie dzięki dostarczaniu wiadomości do Refinitiv, firmy zajmującej się danymi, która wydzieliła się z Thomson Reuters i obecnie jest własnością London Stock Exchange Group.

Dołącz do dyskusji: Thomson Reuters z rosnącymi wynikami. Dobre prognozy na kolejne kwartały

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl