SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W USA główną przyczyną rezygnacji z kablówki jest jej cena

Prawie 8 na 10 abonentów telewizji kablowych w Stanach Zjednoczonych to równocześnie klienci serwisów streamingowych - pokazuje wspólne badanie platform Telaria i Adobe Advertising Cloud. Ponad 70 proc. osób, które zrezygnowały z telewizji kablowej, zrobiło to z uwagi na zbyt wysokie koszty.

fot. Shutterstock.comArticle

Raport opracowany przez firmę LRW na zlecenie Telarii i Adobe Advertising Cloud opisuje zwyczaje amerykańskich posiadaczy telewizji kablowej (w badaniu określono ich jako "Cable-Keepers") oraz konsumentów rezygnujących z kablówki na rzecz tańszych opcji dostępu do treści wideo, np. internetowych serwisów streamingowych (tzw. "Cord-Cutters").

Jako kluczowe w badaniu wskazano następujące wnioski:

- Co piąty "Cable-Keeper" nie wie jak uzyskać dostęp do telewizji bez płacenia za kablówkę

- 73 proc. "Cord-Cutters" jako przyczynę rezygnacji z telewizji kablowej wskazuje na jej wysokie koszty

- 48 proc. posiadaczy kablówki rozważa rezygnację z tej formy dostępu do telewizji

- 30 proc. płacących za telewizję kablową zrezygnowałoby z tego, gdyby mieli pewność, że w inny sposób będą mogli oglądać transmisje sportowe, programy informacyjne i relacje z ważnych wydarzeń

Nie płacę za TV, bo?

Główną przyczyną rezygnacji a płatnej telewizji są zbyt wysokie koszty (73 proc.). Po 36 proc. badanych twierdzi, że wszystko czego potrzebują, gwarantuje streaming bądź odczuwają przesyt kanałów. Z opłat za wideo zadowolonych jest 74 proc. użytkowników serwisów streamingowych oraz 40 proc. abonentów telewizji kablowych.

Co natomiast stanowi dla klientów "Cable-Keepers" barierę przed rezygnacją z kablówek? Okazuje się, że brak alternatywnej możliwości oglądania wydarzeń sportowych, wydarzeń i serwisów z informacjami (42 proc.). Aż 34 proc. lubi mieć poczucie posiadania w zasięgu pilota wielu kanałów. Dla jednej piątej użytkowników istotna jest postawa innych domowników, przywiązanych o tradycyjnej telewizji.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych (łącznie 750 respondentów) oraz wywiadów pogłębionych (12 ankietowanych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W USA główną przyczyną rezygnacji z kablówki jest jej cena

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzych60
Szkoda, że autor nie postarał się trochę i nie podał nam orientacyjnych cen za telewizję kablową w USA.
odpowiedź