SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Richard Gaskin prezesem zarządu Banku BPH

Rada Nadzorcza Banku BPH powołała w czwartek Richarda Gaskina, wiceprezesa zarządu banku, pełniącego obowiązki prezesa, na stanowisko prezesa zarządu Banku BPH.

– Po starannym przeprowadzeniu procesu rekrutacji, najlepszym kandydatem na to stanowisko okazał się Richard Gaskin. Udowodnił, że w trudnych czasach potrafi skutecznie zarządzać Bankiem BPH, przywracając jego zyskowność w trzecim kwartale tego roku – powiedział Wiesław Rozłucki, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BPH.

Powołanie Richarda Gaskina zakończyło trwający prawie rok międzynarodowy proces rekrutacji, który obejmował wielu polskich i zagranicznych kandydatów. Rekrutację prowadził specjalnie powołany w tym celu komitet ds. wyboru kandydata na stanowisko prezesa zarządu banku składający się z czterech członków Rady Nadzorczej Banku BPH (w tym dwóch niezależnych), przy wsparciu zewnętrznej firmy doradztwa personalnego. 

Warunkiem objęcia stanowiska prezesa zarządu przez Richarda Gaskina jest uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu będzie pełnił dotychczasową funkcję p.o. prezesa zarządu i wiceprezesa zarządu banku.

Richard Gaskin jest doświadczonym menedżerem GE. W 2005 roku został prezesem zarządu GE Money Banku w Rosji, który zbudował praktycznie od podstaw. W 2009 roku dodatkowo objął funkcję prezesa GE Money Banku na Łotwie, pomagając ustabilizować jego sytuację podczas kryzysu finansowego.

Karierę w GE Richard Gaskin rozpoczął w 1999 roku jako dyrektor sprzedaży kredytów samochodowych GE Capital w Irlandii. Następnie pełnił funkcję Lidera Jakości GE Money w Szwajcarii i dyrektora zarządzającego biznesu samochodowego GE Money w Wielkiej Brytanii. Wcześniej, przez 13 lat pracował w Ford Credit w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Richard Gaskin jest obywatelem brytyjskim, posiada tytuł MBA Henley Management College w Wielkiej Brytanii.

Dołącz do dyskusji: Richard Gaskin prezesem zarządu Banku BPH

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl