SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ringier Axel Springer Polska z nową siedzibą w Krakowie

Od lipca pracownicy krakowskiego oddziału Ringier Axel Springer będą pracowali w nowej siedzibie przy ul. 29 listopada 20. Budynek posiada certyfikaty nieruchomości przyjaznej środowisku.

Nowe biuro Ringier Axel Springer Polska / fot. materiały prasowe Nowe biuro Ringier Axel Springer Polska / fot. materiały prasowe

Nowe biuro oddziału RASP w Krakowie będzie mieściło się w V Offices, nieruchomości z certyfikatem budynku ekologicznego i przyjaznego środowisku, miało zostać zaprojektowane w oparciu o filozofię „Smart Work”.

Jego powierzchnia będzie liczyła ponad 4,3 tys. mkw., znajdą się w nim działy redakcyjne, technologiczne oraz departamenty, które wpierają działalność firmy.

- Chcemy, żeby nasze biura w Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu były miejscem spotkań i interakcji międzyludzkich. W lipcu ubiegłego roku uruchomiliśmy projekt przygotowujący firmę do powrotu do biur, promujący pracę w oparciu o filozofię „smart work”, która wspiera pracę w zgodzie z naszym naturalnym rytmem i sprzyja budowaniu zaangażowania oraz partnerskich relacji na co dzień. Uważnie przyglądamy się potrzebom pracowników, zarówno w redakcjach, jak i w działach wspierających działalność naszej firmy. Podstawą naszego myślenia o przyszłości jest ”activity based working” (praca oparta na aktywności - przyp.red.), czyli dopasowywanie środowiska pracy do rodzaju wykonywanych zadań - mówi Monika Remiszewska, dyrektor personalna Ringier Axel Springer Polska.


 
Budynek zaprojektowany według zasad zrównoważonego rozwoju

Budynek, w którym powstało biuro RASP posiada „zielony certyfikat” i został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju: posiada liczniki mediów, czujniki parametrów pracy instalacji, oszczędny system wodny polegający m.in. na odzyskiwaniu wody deszczowej, energooszczędne windy i oświetlenie oraz system ograniczenia emisji hałasu z urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych. W środku znajduje się zielone patio.

- Nasze nowe biuro jest nowoczesną przestrzenią, sprzyjającą kreatywności i współpracy. Zaprojektowaliśmy w nim wiele różnorodnych stref pracy, w duchu filozofii Smart Work, zgodnie z którą chcemy pracować w nowej rzeczywistości ze sobą, z klientami, partnerami biznesowymi i użytkownikami. Pracownik będzie mógł wybrać, w jakim otoczeniu chce wykonywać swoją pracę - od tradycyjnego miejsca pracy po strefy pracy wspólnej, gdzie będzie można usiąść z całym zespołem, czy zorganizować kreatywny warsztat z klientem - mówi Edyta Serafin, dyrektor ds. administracji Ringier Axel Springer Polska.

Sale fitness, strefy cichej pracy i sale konferencyjne

W środku znajdą się interaktywne sale konferencyjne, sala fitness, jadalnie, kilka stref wypoczynku i cichej pracy, stanowiska do samodzielnej pracy czy udogodnienia dla pracowników przyjeżdżających do pracy na rowerze – parkingi oraz szatnie i prysznice. Do dyspozycji będą również garażowe miejsca parkingowe oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.


 
Ringier Axel Springer Polska ma w Polsce trzy siedziby: główną przy ul. Domaniewskiej 49 w Warszawie, w Krakowie - przy ul. 29 listopada i we Wrocławiu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

W 2019 r. Ringier Axel Springer Polska zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 592,27 mln zł, a jego zysk netto wzrósł z 6,02 do 28,4 mln zł. Zmalały wpływy ze sprzedaży prasy i reklam w niej, a wpływy z reklam internetowych wzrosły o 2 proc. W firmie pracowało 1,4 tys. osób.