SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF24 jesienią stawia na informację i publicystykę. Programy poprowadzą Mazurek, Terlikowski i Szczuka

Od czwartku, 1 września internetowe radio RMF24 wprowadza nową ramówkę. Pojawią się w niej cztery rozmowy publicystyczne dziennie, ale także nowe pasmo autorskie Tomasza Terlikowskiego i tematyczne magazyny weekendowe. Informacyjne „Fakty” będą nadawane w dni powszednie co pół godziny - przez cały dzień.

Article

Rozgłośnia stawia jesienią mocniej na publicystykę i informację. Pierwsza rozmowa publicystyczna jaką będzie można usłyszeć od września w RMF24 to „7 pytań o 7:07”, którą poprowadzą gospodarze porannego pasma - Tomasz Weryński i Bogdan Zalewski. Godzinę później na antenie pojawi się „Poranna Rozmowa w RMF FM” (8:02), prowadzona przez Roberta Mazurka. W radiu RMF24 będzie można wysłuchać pełnej, blisko półgodzinnej wersji wywiadu – wraz z tzw. internetową „dogrywką”.

Również w pełnym wymiarze nadawane będą na antenie „Rozmowa w południe” (godz. 12:02) oraz „Popołudniowa Rozmowa” (18:02), którą w tym sezonie poprowadzą: Kazimiera Szczuka, Paweł Balinowski, Tomasz Terlikowski, Piotr Salak i Marek Tejchman. W soboty o 8:31 powróci „Gość Krzysztofa Ziemca”.

Terlikowski ze swoim pasmem

Nowością w radiu RMF24 będzie też codzienny program Tomasza Terlikowskiego (12:30-14:30), w którym podsumowywać będzie bieżące wydarzenia, komentować je z zaproszonymi ekspertami i politykami, przedstawiać szerszy kontekst z reporterami . W programie znajdzie się też miejsce na jego własne, autorskie opinie. 

Publicysta i pisarz Tomasz Terlikowski współpracuje z RMF FM od roku. Jak ustaliliśmy, nadal będzie gospodarzem środowych wydań wywiadów, które są emitowane na tej antenie po godz. 18.

Na żywo – do godz. 21

Jesienią program na żywo w RMF24 trwać będzie do godziny 21 (w dni powszednie). Później nadawane będą odcinki podcastu kryminalnego RMF FM „Dorwać Bestię” oraz powtórki najważniejszych rozmów i doniesień z całego dnia.

W soboty nową audycja będzie program „Przegląd Zagraniczny” (13-15) – magazyn międzynarodowy prowadzony na żywo przez Andrzeja Kohuta – amerykanistę, eksperta Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, specjalistę ds. nowych mediów w Ośrodku Studiów Wschodnich. Popołudniowe sobotnie pasmo to plebiscyt „240 Artystów Wszech Czasów” (15-20) Marcina Jędrycha.

Weekendowy program uzupełnią pasmo informacyjno-publicystyczne Krzysztofa Urbaniaka (9-13) oraz odcinki popularnych podcastów RMF FM: „Sceny zbrodni” i „Misja Specjalna”. O najważniejszych doniesieniach z kraju i ze świata słuchacze dowiedzą się codziennie, przez całą dobę z „Faktów”, które nadawane będą w dni powszednie od 5 do 19 oraz w soboty rano co pół godziny, a w pozostałych porach – co godzinę.

RMF24 nadaje od 2021 roku

Internetowe informacyjno-muzyczne radio RMF24 wystartowało w marcu 2021 roku i jest tworzone przez dziennikarzy i reporterów „Faktów RMF FM” oraz prezenterów rozgłośni. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy. Stacji można słuchać na portalu www.rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnej RMF ON.

W założeniach – ma w nim być w nim dużo więcej informacji i publicystyki niż na antenie RMF FM, w ramówce są m.in. relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy. Stacji można słuchać w serwisie RMFon.pl i aplikacji mobilnej RMF ON.

RMF FM to od lat zdecydowanie najpopularniejsza stacja radiowa w Polsce, według badania Radio Track od maja do lipca br. miało 32 proc. udziału w rynku słuchalności, o 2,7 pkt proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: RMF24 jesienią stawia na informację i publicystykę. Programy poprowadzą Mazurek, Terlikowski i Szczuka

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Mazurek przebija wszystkich. RMF24 powinno nadawać na falach FM. Byłoby to duże ułatwienie dla większości słuchaczy.
odpowiedź
User
Cai_lun
Mazurek przebija wszystkich. RMF24 powinno nadawać na falach FM. Byłoby to duże ułatwienie dla większości słuchaczy.

Przebija wszystkich? Chyba przerywa wszystkim.
odpowiedź
User
michalx
Czyli wszystko wskazuje na to, że Jędrych i Urbaniak zostali na stałe przeniesieni do RMF24. Szkoda w szczególności tego pierwszego dziennikarza, że człowiek z taką wiedzą i dorobkiem wylądował w malutkiej stacji internetowej
odpowiedź