SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF Classic rusza z jesienną ramówką. Po przerwie wraca Artur Andrus

Audycja z muzyką z filmów, w których zagrały największe gwiazdy kina i konkurs o polskich wynalazcach – to najważniejsze nowości startującej w czwartek, 1 września, jesiennej ramówki RMF Classic. Na antenę po wakacyjnej przerwie wracają też audycje autorskie, w tym rozmowy Artura Andrusa i magazyn muzyczny Tytusa Hołdysa.

Article

Jesienne propozycje stacji zawierają dwie nowości. Pierwszą jest program „Kaganek oświaty” (emisja dni powszednie, godz. 10-13), w którym naukowcy z sieci badawczej Centrum Łukasiewicza przedstawią historie odkryć i wynalazków współczesnych polskich naukowców. „Kaganek oświaty” to także konkurs wokół polskich wynalazców, którzy zapisali się w historii złotymi zgłoskami.

Drugą nowością będzie emitowany w paśmie wieczornym „Poniedziałek z Gwiazdą” (godz. 18-21). To muzyczna filmografia największych gwiazd Hollywood. Prowadzący przypomną najpiękniejsze tematy z filmów, w których zagrali m.in. Brad Pitt, Meryl Streep, Nicole Kidman czy Bradley Cooper. Opowiedzą też o ich wielkich, filmowych kreacjach i aktorskich pomyłkach oraz zagrają muzykę, pisaną przez topowych kompozytorów.

Andrus i Hołdys wracają na antenę

Prócz tego na antenę wracają we wrześniu stałe pozycje programowe, których przez dwa miesiące nie można było usłyszeć. Poranki to tradycyjnie „Śniadanie Mistrzów” (7-10), a w nim m.in. felietony historyczne, przegląd prasy, pogadanki naukowe, a także „Fakty RMF Classic” i prognoza pogody co pół godziny. Popołudnia (13-17) to czas na autorskie magazyny, poświęcone innemu tematowi w kolejne dni tygodnia: literaturze, klimatowi i ekologii, life stylowi i tematyce aktywności kobiet, wydarzeniom kulturalnym oraz filmom i historii kina.

Na antenę wraca też Artur Andrus i jego „NieDoMówienia”, czyli rozmowy z artystami i twórcami (niedziele, 10-13) oraz drugi sezon programu Tytusa Hołdysa „Między ścieżkami”, w którym autor przedstawia historie powstania najsłynniejszych soundtracków (czwartki, 18-19).

 

"Lista..." do słuchania w podcaście

12. sezon rozpoczyna też „Lista Przebojów Muzyki Filmowej”, prowadzona przez Jadwigę Polus (niedziele, 18-20). Nowością jest, że od września program będzie dostępny w formie podcastu dla wszystkich subskrybentów platformy RMF Classic+ - co tydzień najnowsze notowanie dostępne będzie zarówno z poziomu aplikacji jak i na stronie internetowej, na której oddawać można głosy na poszczególne utwory.

Platforma RMF Classic+ ruszyła na początku br. Można na niej słuchać radia bez bloków reklamowych. W czasie emisji spotów nadawane są zapowiedzi audycji i muzyka. W formie podcastów na platformie dostępne są zapisy audycji z anteny, a także nowe cykle przygotowywane przez dziennikarzy i autorów związanych ze stacją.

Nadająca RMF Classic spółka Opera FM (Grupa RMF) w ub.r. przy wzroście przychodów o 15 proc. do 7,8 mln zł zwiększyła zysk netto z 645,9 tys. zł do 1,17 mln zł. Cały zysk netto trafi do Grupy RMF jako dywidenda.

Dołącz do dyskusji: RMF Classic rusza z jesienną ramówką. Po przerwie wraca Artur Andrus

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Nie rozumiem co takiego super jest w tej stacji, czego nie ma w "Dwójce".
0 0
odpowiedź
User
Ender
Nie rozumiem co takiego super jest w tej stacji, czego nie ma w "Dwójce".

Reklamy i kiepska muzyka.
1 0
odpowiedź