SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

RMF FM nowym liderem słuchalności w Trójmieście. Stacja ta wyprzedziła Trójkę

Nowym liderem rynku radiowego w Trójmieście w najnowszej fali badań słuchalności radia było RMF FM, które wyprzedziło Trójkę. Podium uzupełnia Radio Gdańsk - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Z raportu Radio Track Millward Brown, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od marca do sierpnia 2017 roku na pozycję lidera rynku radiowego w Trójmieście awansowało RMF FM, które w analizowanym okresie rok wcześniej było drugie. Stacja ta względem fali marzec-sierpień 2016 zanotowała wzrost średniego dobowego udziału słuchania z 13 proc. do 19 proc.

Na drugie miejsce z kolei spadła Trójka (z 17,5 proc. do 13 proc.). Podium uzupełnia Radio ZET (wzrost z 9,7 proc. do 10,6 proc.). Oczko niżej znalazło się Radio Gdańsk, które awansowało z miejsca piątego (z 7,8 proc. do 8,5 proc.).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM nowym liderem słuchalności w Trójmieście. Stacja ta wyprzedziła Trójkę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bodnik
Jak mozna miarodajnie podac sluchalnosc rmf nadajnik moc 120000wat z nadajnikiem polskie radio 24 nadajnik moc 50wat ? Jak to sie mierzy ?
3 2
odpowiedź
User
M/V/O
Jak mozna miarodajnie podac sluchalnosc rmf nadajnik moc 120000wat z nadajnikiem polskie radio 24 nadajnik moc 50wat ? Jak to sie mierzy ?


Warto zwrócić uwagę, że są to wyniki dla Trójmiasta a nie dla całego Pomorza. Problemem PR24 jest brak nadajnika w Gdyni. Nikt nie porównuje moc nadajników. PR 24 jest dostępne z Chwaszczyna obecnie z mocą 10 kW, moc zostanie albo została już obniżona do 9 kW. Polskie Radio 24 mogłoby nadawać w Gdańsku na UKF-ie z 100 Watt a nadaje z 50 Watt. Dlaczego?

Polskie Radio mogło wymienić Jedynkę na falach długich 225 kHz na PR24. Polskie Radio mogło rozbudować sieć DAB+ na całe województwo. Nic nie zrobili, aby zwiększyć zasięg na Pomorzu. Dlaczego nie?

Spójrz proszę na wynik ‘Radia Szczecin Extra’ na okres od lutego do lipca 2017. Rozgłośnia jest dostępna wyłącznie w DAB+ i internecie a zyskuje 0,4 %. PR24 jest dostępne w całym Trójmieście w DAB+ i w Gdańsku na UKF-ie i zyskuje tylko 0,2 %. Program jest przecież dostępny w sieciach kablowych (np. UPC) i na satelicie. Kto chce słuchać, znajdzie możliwość.

Problemem PR24 w Trójmieście nie jest RMF FM i słaby nadajnik. Problemem jest Radio Gdańsk, które od rana do południa jest rozgłośnią z bardzo dużym udziałem słowa. Dlaczego miałby ktoś słuchać opinię dziennikarzy z Warszawy, jeżeli może posłuchać opinię ludzi z własnego podwórka.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing