SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM o Czarnobylu

Specjalne wydania Faktów RMF FM: 20 lat po katastrofie w Czarnobylu.

25 i 26 kwietnia na antenie RMF FM pojawią się specjalne wydania Faktów, poświęcone największej katastrofie ekologicznej lat 80. Przez dwa dni Fakty RMF FM będą emitowane z okolic litewskiej elektrowni jądrowej Ignalina, położonej najbliżej polskich granic. Dziennikarze RMF FM nie tylko przypomną tragiczne wydarzenia sprzed 20 lat, ale także przedstawią aktualne tematy związane z energetyką jądrową w Polsce i na świecie.

Na terenie ignalińskiej elektrowni oraz w sąsiadującej z nią miejscowości Visaginas stanie satelitarne studio RMF FM, z którego Maja Dutkiewicz oraz Michał Kowalewski będą prezentować specjalne wydania Faktów. Słuchacze RMF FM dowiedzą się, jak wygląda codzienność w tym mieście i czy możliwe jest normalne życie w cieniu nieustannego zagrożenia, jakim może stać się elektrownia jądrowa. Większość mieszkańców Visaginas pracuje w elektrowni, a w samym centrum miejscowości znajduje się licznik Geigera, pokazujący aktualny odczyt skażenia okolicy - o nim także będzie można usłyszeć w specjalnych wydaniach Faktów RMF FM.

RMF FM pojawi się także w Czarnobylu - relacje i reportaże z miejsca wielkiej katastrofy sprzed 20 lat przedstawi Krzysztof Zasada. Dzięki Faktom RMF FM, słuchacze staną zaledwie 100 metrów od reaktora atomowego w Czarnobylu, odwiedzą również Prypeć - miasto znajdujące się w „martwej strefie”. 

Dziennikarze RMF FM przypomną też przebieg akcji ratunkowej sprzed 20 lat. Reporterzy RMF FM będą w Mikołajkach, które jako pierwsze w Polsce wykryły skażenie powietrza po katastrofie; przypomną, co to jest płyn Lugola i jak trafiał do Polaków po czarnobylskiej katastrofie. Przedstawią także propozycje dotyczące tworzenia elektrowni jądrowych w Polsce oraz specjalny raport o zaletach i zagrożeniach, związanych z energią jądrową.

Wyjątkowe wydania Faktów są przygotowywane we współpracy z Tygodnikiem Powszechnym, który publikuje specjalny dodatek poświęcony czarnobylskiej tragedii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM o Czarnobylu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl