SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM poprzez internet

Od czwartku 28 marca sygnał RMF FM jest dostępny dla szerokiej rzeszy słuchaczy korzystających z internetu

Od czwartku 28 marca br. sygnał RMF FM jest dostępny dla szerokiej rzeszy słuchaczy korzystających z internetu. Dzięki podpisanej z czeską firmą Intrenetradio.cz umowie, teraz dostęp do sygnału stacji w jednym z najbardziej popularnych formatów Windows Media Player będzie miało kilka tysięcy odbiorców jednocześnie. Do tej pory z dostępu do sygnału RMF FM w systemie Real Audio i Windows Media Player z serwerów usytuowanych w Polsce mogło korzystać naraz niewiele ponad dwustu użytkowników. Istotną barierą w rozszerzaniu tego dostępu w Polsce są ceny łączy niezbędnych do obsługi takiego serwisu ustanowione przez polskich providerów, a wynikające z cen łączy oferowanych przez TP S.A..

Nowy serwis znacząco rozszerzy grono słuchaczy stacji w internecie zarówno w kraju, a przede wszystkim umożliwi bezproblemowy dostęp do programu stacji słuchaczom na stałe mieszkającym poza granicami Polski. Od 1996 roku Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych korzystają z sygnału RMF FM emitowanego z serwera w Chicago (http://www.rmffm.com ).

Program RMF FM dociera do ponad 90% populacji w Polsce na falach UKF, dostępny jest z platformy cyfrowej CYFRA+ (kanał 85 pozycja 3) oraz w otwartym kanale cyfrowym na satelicie ASTRA 2 (częstotliwość: 11876 GHz, polaryzacja H , SR 27500 , FEC 3).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM poprzez internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl