SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM w Święta: gwiazdy na antenie, szopka i finał konkursu „Świetny Mikołaj”

W Wigilię Bożego Narodzenia reporterzy RMF FM będą wypatrywać pierwszej gwiazdki w różnych częściach Polski i dzielić się na antenie opowieściami świątecznymi, 25 grudnia stacja zaprosi natomiast do wspólnego świętowania największe gwiazdy kultury i sztuki. Pojawią się m.in. Michael Bublé czy Ray Dalton. Na drugi dzień Świąt dziennikarze przygotowali satyryczną szopkę, podsumowującą wydarzenia roku.

Article

Świętowanie na antenie zacznie się 23 grudnia, gdy w bożonarodzeniową atmosferę wprowadzi słuchaczy świąteczna live sesja w „POPliście” Raya Daltona.

Przygotowania do uroczystej wieczerzy rozpoczną się w RMF w Wigilię już od rana. W programie „Wstawaj, Szkoda Świąt” zorganizowany zostanie finał komedii romantycznej „Listy do ABCDE, byle nie do M”, czyli serialu radiowego o wielkiej miłości między ludźmi (nieco przypominających polityków).

24 grudnia: wizyta w Nowej Białej

Po godz. na antenie 10:00 wraz z Danielem Dykiem w programie pojawią się Janusz i Grażynka, czyli radiowe małżeństwo, bawiące słuchaczy. Do godz. 14:00 będzie można śledzić na antenie jak im idą prace nad wigilijnymi daniami i pakowanie prezentów. 

Oprócz tego w programie „Byle do Świąt” będzie mieć miejsce finał loterii „Świetny Mikołaj”, który w tym roku rozdawał nie tylko wielką gotówkę i prezenty: telewizory, laptopy, smartfony czy konsole do gier, ale też samochody. W tym roku też loteria połączona jest z akcją charytatywną – wszyscy biorący udział w zabawie pomagają w zbieraniu pieniędzy na wyposażenie poradni psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w siedmiu miastach Polski.

Po godz. 14-ej pierwszej gwiazdki wypatrywać będą reporterzy RMF FM z różnych części Polski: Mateusz Chłystun, Maciej Pałahicki, Kuba Kaługa, Piotr Bułakowski i Marek Balawajder. Zazwyczaj ukryci za wydarzeniami, które relacjonują, w ten wieczór spotkają się przy wspólnym stole i pokażą się z zupełnie innej strony opowiadając najbarwniejsze historie ze swojej pracy.

Przez cały dzień „Fakty RMF FM” będą gościć w Nowej Białej w Małopolsce. 19 czerwca, w ciągu kilku godzin pożar strawił tam 45 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Pół roku po tych wydarzeniach część budynków udało się odbudować. Pierwsza do nowego domu wprowadziła się rodzina pana Bernarda i pani Moniki wraz z dwójką swoich dzieci i ich babcią, którzy ze starego domu nie zdążyli uratować niczego. Dziennikarze odwiedzą właśnie ich w Wigilię. Porozmawiają o przygotowaniach do wieczerzy i pierwszych Świętach Bożego Narodzenia w nowym domu.

O godz. 17:00 RMF FM nada tradycyjnie czterogodzinny koncert najpiękniejszych kolęd, a po 21-ej Krzysztof Urbaniak zaprosi na „Magiczny wieczór wigilijnych opowieści”. O historiach, które na zawsze zmieniły ich życie, opowiedzą m.in. Paweł Domagała, Majka Jeżowska, Krzysztof Wielicki, Katarzyna Grochola, Kasia Staszko.

 „Święta z przyjaciółmi” i szopka

Pierwszy dzień Świąt w RMF FM upłynie pod hasłem „Święta z przyjaciółmi” – na antenie pojawią się opowieści m.in. Michaela Bublé, Krzysztofa Antkowiaka, Kayah czy Skaldów o ich świątecznych przebojach. A po 20-ej rozpocznie się świąteczna impreza „To właśnie Święta w RMFonie” – słuchacze losować będą, z jakiej stacji tematycznej platformy RMFon.pl zostanie nadany kolejny utwór.

Natomiast w drugi dzień Świąt, 26 grudnia,  jak co roku dziennikarze, reporterzy i prezenterzy rozgłośni wcielą się w postaci świata polityki i show-businessu podsumowując z przymrużeniem oka wydarzenia ostatnich 12 miesięcy w „Szopce na Śpiulkolota”. Po godz. 20-ej Darek Maciborek zaprezentuje nominacje do „Przeboju Roku” – plebiscytu, którego wielki finał zostanie nadany 1 stycznia.

RMF świętuje od listopada

Świętowanie w RMF FM rozpoczęło się znacznie wcześniej. 29 listopada br. krakowska rozgłośnia zaczęła grać świąteczne przeboje. Tego samego dnia na antenie RMF FM wystartowała loteria "Świetny Mikołaj", w której codziennie aż do Wigilii do wygrania są m.in. sprzęty RTV i AGD.  Z kolei 13 grudnia wystartowała kolejna edycja świątecznej akcji "Choinki pod choinkę" organizowanej przez radio RMF FM. W tym roku stacja nie odwiedzi słuchaczy w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Będzie za to m.in. w Łomży, Zamościu i Legnicy.

Według najnowszego badania Radio Track Kantar Polska udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2021 r. w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 30,6 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększył się o 1,5 pkt. proc.

Dołącz do dyskusji: RMF FM w Święta: gwiazdy na antenie, szopka i finał konkursu „Świetny Mikołaj”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytelnik
Znów to samo
odpowiedź
User
majkk
super!
odpowiedź
User
fido
Opowieści Majki Jeżowskiej, no bomba :-)))))))))))))))))))))))))) I Skaldowie, ło jezu.
odpowiedź