SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange: od stycznia 2021 r. droższe usługi z Wielkiej Brytanii w związku z Brexitem

Orange Polska opublikował nowe cenniki połączeń oraz stawek w roamingu, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku i obejmą Brexit.

fot. Shutterstock.comArticle

"Od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania oficjalnie nie będzie już należeć do Unii Europejskiej. To oznacza, że z początkiem nowego roku musimy wprowadzić zmiany w naszych cennikach, i również tam ‘wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii’" - czytamy w komunikacie Orange Polska.

W nowym cenniku Orange, dostępnym tutaj (plik PDF), pojawił się zapis, zgodnie z którym "w przypadku utraty statusu państwa członkowskiego UE (w tym terytorium zależnego) lub EOG, usługi w roamingu świadczone w tym państwie będą rozliczane po cenach określonych w Strefie 2, od daty jego wystąpienia z UE lub EOG. W przypadku uzyskania statusu państwa członkowskiego UE (w tym terytorium zależnego) lub EOG przez państwo, które nie jest wymienione w Strefie 1, usługi w roamingu w tym państwie będą rozliczane jak połączenia w roamingu w Strefie 1 od daty uzyskania statusu członka UE lub EOG."

Wielka Brytania w Strefie 2 taryfy Orange

W związku z powyższym, Wielka Brytania w roamingowym cenniku Orange zostanie przeniesiona ze strefy krajów unijnych do 2. strefy o nazwie "Więcej Europy" (Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gibraltar, Kosowo, Macedonia, Mołdawia, Rosja, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wyspa Guernsey, Wyspa Jersey, Wyspa Man, Wyspy Owcze oraz pozostałe kraje i terytoria europejskie).


W praktyce oznacza to, że 1 minuta połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii, a także z Wielkiej Brytanii do Polski, będzie kosztowała 4,94 zł. Koszt jednej wiadomości SMS wyniesie 1,51 zł, a MMS - 3,03 zł. Z kolei stawka za 1 minutę połączenia odebranego wyniesie 2,02 zł. Jeśli chodzi o transmisję danych w roamingu, obowiązujące od nowego roku stawki to 1,51 zł za 50 kB i 31,76 zł za 1 MB.

Jednocześnie Orange zapowiedział, że wkrótce przedstawi szczegóły nowej oferty dla klientów podróżujących do Wielkiej Brytanii.

W trzecim kwartale br. Orange Polska wypracował przychody w kwocie 2,8 mld złotych, po spadku o 2,7 proc. rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 742 mln zł po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL). Liczba klientów pakietów konwergentnych wyniosła ponad 1,4 mln, a użytkowników z usług telewizyjnych - 1 mln użytkowników. Firma planuje w II kw. 2021 roku przedstawić aktualizację strategii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange: od stycznia 2021 r. droższe usługi z Wielkiej Brytanii w związku z Brexitem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl