SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Kwiatkowski, prezes Hyperion: grupa MNI przejmie Dialog

Hyperion nadal liczy na korzystne dla swojego głównego akcjonariusza – grupy MNI – rozwiązanie w sprawie przejęcia Telefonii Dialog, wynika z wypowiedzi prezesa Roberta Kwiatkowskiego dla agencji ISB. Dialog został wystawiony na sprzedaż przez KGHM, który poinformował, że decyzję w sprawie wyboru oferty podejmie po zakończeniu przez UOKiK postępowania w sprawie zgody na sprzedaż Polkomtela.

Robert Kwiatkowski, prezes Hyperion: grupa MNI przejmie Dialog

"Jako prezes Hyperiona, liczę na dobre rozstrzygnięcie dla MNI w sprawie Dialogu" - powiedział ISB Kwiatkowski. Dodał, że aktywa Hyperiona mogłyby być zabezpieczeniem, gdyby MNI finansowało transakcję długiem. Nie chciał jednak szerzej komentować transakcji, w której mógłby uczestniczyć właściciel 33% akcji Hyperiona.

Wcześniej media informowały, że MNI złożyło najwyższą ofertę na akcje Dialogu, a jej wartość jest zbliżona do 1 mld zł. Jednak później zarząd MNI wycofał się z planów ogromnej emisji akcji, która miała finansować to przejęcia i analitycy jako faworyta do przejęcia Dialogu wymieniają Netię.

Kwiatkowski zwrócił uwagę, że Dialog doskonale uzupełniałby się z aktywami MNI Telecom i Hyperiona zarówno pod względem oferty, jak i pokrycia geograficznego.

"Są też inne synergie, np. należący do naszej grupy Lark mógłby dostarczać tablety i inny sprzęt dla abonentów Dialogu" - powiedział Kwiatkowski.

Hyperion, w którym 33% akcji ma grupa MNI, w I połowie roku zanotował zysk netto w wysokości nie mniejszej niż 4,0 mln zł wobec 1,1 mln zł przed rokiem, wynika ze wstępnych danych podanych przez firmę. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły co najmniej 31 mln zł wobec 18,9 mln zł przed rokiem, a wynik EBITDA wzrósł do co najmniej 7 mln zł wobec 5,4 mln zł rok wcześniej.

W skład grupy wchodzą: producent elektroniki użytkowej Lark, spółka medialna Telestar, firma e-commercowa Netshops.pl. Hyperion ma także 20% notowanego na NewConnect Mobini.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Kwiatkowski, prezes Hyperion: grupa MNI przejmie Dialog

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl