SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rok 2004 będzie przełomowy dla telefonii komórkowej

Usługi takie jak MMS, Push-to-Talk czy rozwiązania 3G będą dostępne na rynku masowym i przyspieszą rozwój tego sektora

Siemens mobile, dział telefonii komórkowej firmy Siemens AG, uznał rok 2004 za "czas, w którym usługi przesyłania danych w sieciach komórkowych staną się dostępne dla każdego. W ciągu tego roku zostaną spełnione trzy niezbędne warunki: zastosowanie szybszej infrastruktury sieciowej, konwergencja różnych typów sieci (stacjonarnych i bezprzewodowych) oraz wprowadzenie do sprzedaży zaawansowanych, inteligentnych urządzeń komunikacyjnych, dzięki którym nowe usługi staną się powszechnie dostępne.

W tym roku Siemens wprowadzi na rynek takie usługi, jak Push-to-Talk - czyli możliwość używania telefonu komórkowego jak krótkofalówki, a także pierwsze usługi w technologii 3G/UMTS. Aby spełnić oczekiwania rynku, wszystkie sprzedawane w tym roku nowe telefony komórkowe firmy Siemens będą standardowo wyposażone w funkcję wysyłania i odbierania wiadomości MMS. Dotyczy to już trzech ostatnio zaprezentowanych modeli: M65 (pierwszy telefon z aparatem fotograficznym o zwiększonej odporności na wodę), C65 (pierwszy telefon komórkowy klasy podstawowej z wbudowanym aparatem cyfrowym i kolorowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości) oraz S65 (jeden z pierwszych na rynku modeli pozwalających na robienie zdjęć o rozdzielczości ponad miliona pikseli). Siemens przedstawił już w tym roku także pierwszy na świecie telefon stacjonarny z funkcją MMS, a także rozwiązanie umożliwiające odbiór wiadomości MMS za pomocą telewizora. Model CX65 z wbudowanym aparatem cyfrowym zaprezentowano po raz pierwszy w wersji z funkcją Push-to-Talk. Ponadto, z myślą o użytkownikach telefonujących w domu, Siemens opracował pierwsze na świecie rozwiązanie umożliwiające połączenie przez Internet (w technologii Voice over IP) i przesyłanie poczty elektronicznej za pomocą telefonu bezprzewodowego.

Siemens zaprezentował także rozwiązanie, które przyczyni się do dalszego rozwoju usług komunikacji bezprzewodowej - pierwszy moduł komunikacji bezprzewodowej łączący obsługę standardów GSM i GPRS z funkcją GPS. Rozwiązanie to może być stosowane do zarządzania flotą samochodową, do lokalizacji pojazdów, nawigacji, a także w jednostkach ratowniczych.

Telefonia komórkowa będzie cieszyła się niesłabnącym powodzeniem na całym świecie. Obecnie z telefonów komórkowych korzysta ok. 1,3 miliarda użytkowników; do roku 2010 będzie ich już ok. 2 miliardy. Jako lider na rynku nowych technologii, Siemens mobile zamierza uczestniczyć w dalszym rozwoju tego segmentu i nadal rozwijać się w tempie szybszym niż cały rynek.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rok 2004 będzie przełomowy dla telefonii komórkowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl