SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicysta wRealu24.pl skazany za wulgarną wypowiedź o protestujących kobietach

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk wygrała proces z Romanem Sklepowiczem, publicystą telewizji wRealu24.pl, który jesienią 2017 roku zastanawiał się na antenie tej telewizji kto „bzyka” uczestniczki Czarnego Marszu. Sklepowicz musi zapłacić grzywnę i nawiązkę, a także uiścić koszty postępowania

Roman SklepowiczArticle

W październiku 2017 roku Roman Sklepowicz był gościem Marcina Roli w jego internetowej telewizji wRealu.24.pl i zastanawiał się wówczas publicznie, „kto r…a” i "bzyka" uczestniczki Czarnych Marszów, które przetaczały się wówczas przez kraj.  - Brzydkie laski, których nikt bzykać nie chce, idą na demonstracje – mówił Sklepowicz, dosając: - Ja tam stałem i patrzyłem i tak sobie myślałem, którą bym bzyknął. Ta? Oj, nie! Ta? Jezus… wierzcie mi, że tak stałem i myślałem: kto to ru..a?

Tymi słowami poczuła się osobiście dotknięta Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk (była zaangażowana w organizację kobiecych protestów), która w 2017 roku wniosła do sądu we Wrocławiu prywatny akt oskarżenia przeciwko publicyście, dowodząc, że jego wypowiedzi poniżyły ją i naraziły na utratę zaufania. Jednak w styczniu 2021 roku sąd pierwszej uniewinnił Romana Sklepowicza, nie dopatrując się w jego słowach niczego nagannego. Dobrzańska-Frasyniuk odwołała się od wyroku.
 

 

W środę Sąd Rejonowy w przyznał rację skarżącej kobiecie i uznał publicystę winnym przestępstw z artykułu 212 i 216 kk , czyli znieważenia i zniesławienia uczestniczek Czarnego Marszu. - Sąd Rejonowy zasądził: karę grzywny w wysokości 5000 zł, nawiązkę w wysokości 10.000 zł dla Centrum Praw Kobiet , oddział we Wrocławiu, koszty postępowania sądowego w wysokości 3300 zł – informuje w mediach społecznościowych Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. - Sąd jednoznacznie uznał, iż Roman Sklepowicz zniesławił i znieważył uczestniczki poprzez używanie słów wulgarnych i haniebnych. Sąd uznał również, iż debata publiczna powinna być wolna od tak obrzydliwych słów.

Dobrzańska-Frasyniuk w dalszej części swojego oświadczenia podkresliła też, że zapadł "niesłychanie ważny wyrok", stanowiący jasny sygnał, iż "nie ma miejsca w przestrzeni publicznej na jawne znieważanie obywatelek i obywateli".
 

 

Sklepowicz to prawnik, był przez dłuższy czas zapraszany jako ekspert do programu Elżbiety Jaworowicz „Sprawa dla reportera”, jednak gdy wybuchał afera po jego niefortunnej wypowiedzi, przestał być tam zapraszany. Do 2018 roku pojawiał się także w Polskim Radiu, gdzie komentował z pozycji eksperckiej poczynania rządu lub prezydenta.

Dołącz do dyskusji: Publicysta wRealu24.pl skazany za wulgarną wypowiedź o protestujących kobietach

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lars
Skazali kolesia bo głośno się zastanawiał? Bo głośno wyrażał swoje za niepokojenie… I rzeczywiście ma rację bo też się zastanawiam kto je bzyka????
odpowiedź
User
Ocean
Prawnik z wyrokiem z KK. Ładniutko, hi hi :)
odpowiedź
User
Max
Taaa, a zaplutej obelgami Lempartowej nikt nie tyka. Tolerancja wypowiedzi to się zowie
odpowiedź